houbaři mají žně

V lese se dá pořádně vydělat! Za pěkné houby dostanete i tisíce

Prodej hub
Zdroj: Getty Images
Hana Mikulková
Hana Mikulková
Publikováno 24. 8. 2019
Téma:

Houbaři zažívají hotové žně! Do lesa stačí vyrazit na hodinu a odnesou si i plný košík. Co nestihnou sníst, mohou prodat. Svým koníčkem si tak mohou přijít na slušné peníze.

Hříbky, kozáky, křemenáče i lišky mohou houbařům slušně vydělat. V Česku už několik let existuje možnost prodat nasbírané houby do výkupen. Výkupny hub bývají k lidem často štědré. Za sušené i čerstvé houby mohou houbaři získat i tisíce korun.

 

Houbaři ale musí nabídnout houby, které jsou v dobrém stavu. Nesmí být červivé, plesnivé a musí být bez jehličí nebo kamínků. Sbírat by měli vždy pouze ty houby, které bezpečně znají.

 

Výkupny hub v Česku

Houby můžete prodat v Olomouckém kraji u firmy Viadelicia, která sídlí v Zábřehu. "Zavolejte nám prosím, než se k nám vypravíte. Odběrné místo najdete na adrese: Leštinská 2443/30, Zábřeh, 789 01," napsala firma na svém webu. Další informace najdete ZDE.

 

Několik výkupen hub najdete v Plzeňském kraji. Výkup je v průběhu roku možný u Myco Group v Kaznějově. Ceny jsou různé, u hříbků se pohybují v rozmezí mezi 20 až 250 Kč za kilogram. Za smrže zaplatí až 450 Kč za kilogram. Slušné peníze můžete dostat i za sušené houby. Aktuální informace a ceny sledujte ZDE.

 

 

Výkupem sušených a čerstvých hub se zabývají i v Malonicích u Blížejova. Podmínky výkupu a příslušné kontakty najdete na stránkách ZDE.

 

V Plzeňském kraji funguje i výkupu hub v obci Halže. Aktuální informace můžete sledovat na facebookových stránkách ZDE, nebo na webu ZDE. V současnost vykupují i pýchavky.V Českých Budějovicích a Novohradských horách
houby odkupuje Stanislav Bečvář. O aktuálních cenách výkupu se dozvíte na čísle +420 777 154 551, kde můžete současně získat informace o provozovnách a místech výkupu, či termínech svozu.

 

GALERIE: Úlovky hub

1
/
10
Zdroj: facebook, Zuzana Kaplanová
Houby - 1

Související témata:
TN.cz