Pátrání v Krkonoších

Houbařka se ztratila v lese za domem! Po šesti hodinách ji našli vysílenou

Houbařku v Krkonoších hledala horská služba
Zdroj: Horská služba Krkonoše
Ženu převezli záchranáři do nemocnice
Eva Pavelková
Eva Pavelková
Publikováno 29. 8. 2019
Téma:

Záchranáři horské služby hledali ve středu večer 70letou ženu, která vyrazila na houby do lesa u Špindlerova Mlýna. Po několika hodinách ji začali blízcí postrádat a přestože měla u sebe mobil, nemohli se jí dovolat. Ukázalo se, že upadla a nemohla vstát.

Horskou službu zavolali na pomoc při pátrání po 70leté ženě policisté ve středu krátce po desáté večer. Seniorka vyrazila na houby kolem páté odpoledne, šla jen do lesa za domem ve Špindlerově Mlýně. Když se po několika hodinách nevrátila, zalarmovali blízcí policii.

 

"Vyhlásili jsme proto pro okrsek Špindlerův Mlýn poplach a začali jsme prohledávat cesty v terénu na čtyřkolkách a procházet cesty a jejich okolí pomocí našich psovodů se psy," sdělil náčelník krkonošské horské služby Pavel Jirsa.

 

Další skupina záchranářů prohledávala les v rojnici, policisté ženu hledali v širším okolí. Přestože u sebe měla mobilní telefon, na volání nereagovala. "Záchranáři v rojnici pak zhruba po hodině hledání paní našli. Zjistili, že upadla a byla natolik vysílená, že nemohla vstát," dodal Jirsa.

 

 

Záchranáři ženu ošetřili a poté ji převezli ke stanici horské služby, kde si ji do péče převzala záchranka a poté ji transportovala do nemocnice.

 

Náčelník horské služby předpokládá, že podobných případů bude přibývat. "Zatímco v jiných oblastech houbařská sezóna v podstatě vrcholí, v našich horách teprve začala," vysvětlil Jirsa.

TN.cz