Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

hudebník a politik

Hrad má dalšího kandidáta. Hannig chce být jako slušnější Zeman

Petr Hannig
Zdroj: Profimedia

Objevitel Lucie Bílé, hudebník a producent Petr Hannig ve středu oznámil svou kandidaturu na prezidenta. Podle jeho slov chce navázat na politiku Miloše Zemana, avšak jinou formou chování. Jeho rozhodnutí podpořila i strana Národní demokracie.

Hlavní, na čem Hannig staví, je zachovat současnou politiku nynějšího prezidenta Zemana. Na tiskové konferenci například slíbil, že za jeho prezidentování nebude na Hradě vlát vlajka Evropské unie.

 

„Můj souhlas s kandidaturou byl dán tím, že další oficiální kandidáti jsou zcela odlišné politické orientace než současný prezident. Kdyby prezident Zeman z jakéhokoli důvodu nekandidoval, současná politika hlavy státu by nebyla zachována,“ přiblížil Hannig.

 

Miloš Zeman, který v roce 2012 v historicky první přímé volbě získal 54,8 % hlasů a stal se tak prezidentem České republiky, chce své místo prezidenta obhájit.

 

 

Dalšími kandidáty jsou například sochař a krajinný architekt Emil Adamec, textař a producent Michal Horáček, lékař Marek Hilšer nebo fyzikální chemik Jiří Drahoš.

 

Petr Hannig se pokoušel vstoupit do politiky už několikrát. Před patnácti lety založil Stranu zdravého rozumu a byl zvolen jejím předsedou. Zatím čtyřikrát kandidoval ve volbách do Poslanecké sněmovny, ani jednou však neuspěl. Jako lídr Strany zdravého rozumu kandidoval ve volbách do Evropského parlamentu v roce 2014, avšak opět neúspěšně. Boj o prezidentské místo zkouší poprvé.

sim TN.cz