Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 2. 8. 2018
Slavný domov

Hrad ze Hry o trůny může být váš! Bydlete v Řekotočí, je levné

Hrad Gosford ze Hry o trůny je na prodej - 2
Zdroj: Maison Real Estate
Hrad Gosford si v seriálu "zahrál" sídlo rodiny Tully Řekotočí

Robb Stark na tomto hradu setnul muži hlavu - a teď může být celý pozemek váš! Hrad Gosford, který v seriálu Hra o trůny představuje sídlo Tullyů jménem Řekotočí, jde do prodeje. A překvapivě stojí méně než průměrný londýnský byt.

Hrad Gosford se objevil už v první řadě, několikrát si zahrál také ve třetí sezóně oblíbeného seriálu Hra o trůny. Exteriéry byly využity jako Řekotočí, což je sídlo rodiny Tully. A teď může být váš! O prodeji hradu informuje i portál Telegraph.

 

Hrad, který se nachází v okrese Armagh v Severním Irsku, nabízí realitní kancelář Maison za 500 tisíc liber, což je necelých 14,5 milionu korun. Byt v Londýně přitom stojí v průměru o téměř 80 tisíc liber méně.

 

Gosford obklopuje 590 akrů pozemku s parkem a lesem. V minulosti byl rozdělen do šesti křídel, každé z nich se skládá z několika bytů. S rodinou (nebo klidně sami) se můžete zabydlet v 15 velkých pokojích a využívat 10 koupelen či toalet.

 

 

19

GALERIE: Hrad Gosford ze Hry o trůny je na prodej

Zdroj: Maison Real Estate

Hrad Gosford ze Hry o trůny je na prodej - 9

Hodnocení:

 

Velkolepý hrad byl zbudován na začátku 18. století druhým hrabětem z Gosfordu Archibaldem Achesonem. Navrhl ho londýnský architekt Thomas Hopper v novo-normanském slohu, který připomíná ten románský.

 

 

Rodina Achesonů zde žila až do roku 1921, kdy začala sídlo využívat armáda jako svou základnu. Za druhé světové války byl hrad proměněn v zajatecký tábor. Poté ho odkoupilo ministerstvo zemědělství, v 70. letech se ale znovu dostal do rukou vojákům kvůli konfliktu v Irsku.

 

V roce 1983 Gosford odkoupila rodina, která ho upravila na hotel. Provoz byl ale příliš nákladný a hosté se na studený hrad zrovna nehrnuli. Byl opuštěn a chátral, až ho odkoupil neznámý majitel za pouhou libru. Rekonstrukce začala v roce 2013.

epa TN.cz
Reklama