požár chalupy

Hrdina (14) zachránil z hořícího domu na Zlínsku svou malou sestřičku

Čtrnáctiletý chlapec zachránil malou dívku z hořícího domu - 1
Zdroj: HZS Zlínského kraje
Oba sourozenci se ven z hořící chalupy dostali včas
Kateřina Sejková
Kateřina Sejková
Publikováno 23. 3. 2020
Téma:

Chalupu ve Štítné nad Vláří na Zlínsku o víkendu zachvátil požár. Uvnitř byly i dvě nezletilé děti - 14letý chlapec a 8letá dívka. Díky tomu, že si hoch v nebezpečné situaci zachoval chladnou hlavu, dostali se oba sourozenci ven bez zranění. Při požáru se však těžce zranil jejich příbuzný.

Čtrnáctiletý chlapec spolu s rodiči a nevlastní osmiletou sestrou trávil volný čas na chalupě ve Štětí nad Vláří na Zlínsku. V sobotu odpoledne v technické místnosti vypukl požár, který se rychle šířil do podkroví domu. Tam se v tu chvíli zrovna holčička dívala na televizi.

 

Její bratr k ní přišel a chvíli sledoval televizi s ní. Náhle však ucítil kouř a zjistil, že v domě hoří. Děti se proto daly na útěk. Nejprve zamířily ke schodišti - projít přes něj však kvůli šlehajícím plamenům nemohly. Chlapec naštěstí zachoval klid a společně se svou sestřičkou vylezl z okna ven na střechu. Odtamtud se oba dostali v bezpečí na zem.

 

 

"Díky rychlé pohotovosti chlapce vyvázly děti z hořícího domu bez újmy na zdraví," okomentovala počínání malého hrdiny mluvčí hasičů Lucie Javoříková. Požár si však vyžádal jedno těžké zranění rodinného příbuzného, který v domě rovněž pobýval. "Vrtulník ho transportoval na popáleninové centrum," uvedla Javoříková.

 

S ohněm bojovalo pět hasičských jednotek. "Zásah komplikoval nejen špatně dostupný terén pro hasičskou techniku, ale i hustý kouř, který byl uvnitř hořícího domu," popsala výjezd mluvčí hasičů. Na vyšetřování požáru hasiči spolupracují s policií.

 

GALERIE: Čtrnáctiletý chlapec zachránil malou dívku z hořícího domu

1
/
4
Zdroj: HZS Zlínského kraje
Čtrnáctiletý chlapec zachránil malou dívku z hořícího domu - 1
 

TN.cz