Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Tragédie v Brodu

Hrdina napadl běsnícího vraha: Zachránil život sobě i kamarádovi!

Včerejší masakr kromě pláče a slz přinesl také příběhy hrdinství. Čtěte svědectví muže, který zachránil nejen sebe, ale i další hosty před řáděním jednoho z nejhorších masových vrahů v české historii.

Česká republika se vzpamatovává z obrovského šoku. Úterní masakr v Uherském Brodě přinesl slzy, ale i jeden příběh hrdinství. Jiří Nesázel se totiž včera podruhé narodil. Ozbrojenému střelci se jako jediný postavil na odpor. Vybojoval nejen svůj život, ale osvobodil i další dvě rukojmí.

 

"Byly to sekundy. Viděl jsem jenom krev, lidi křičeli, stoly padaly a slyšel jsem střelbu hlavně tu střelbu...Jak jsem slyšel, že je ticho, tak jsem musel jednat. Viděl jsem, že si přebíjí nebo bere jinou zbraň, tak jsem sem uchopil židli a rozběhl se proti němu," popisuje Jirka masakr. Díky tomu, že byl vrah překvapen, stihl on a další dva lidé z hospody utéct. 

 

Zřejmě duševně nemocný Zdeněk K. v Uherském Brodě v restauraci Družba zastřelil osm lidí, a když do budovy vtrhla policie, zabil i sám sebe. První informaci o střelbě policisté dostali po půl jedné odpoledne, jako první přijíždí dvoučlenná hlídka z místního oddělení. Nikdo ještě v tu chvíli netuší, co přesně se uvnitř restaurace stalo. Poté, co policisté vstupují dovnitř, útočník na ně začíná pálit.

 

 

Na místo míří další policejní a záchranářské hlídky, včetně vrtulníku. Není jasné, zda má muž rukojmí. Vyjednavačům se daří telefonicky mluvit s útočníkem, vznikají obavy, že střelec může zjistit, že na toaletě je ukrytý muž. Členové komanda vrážejí dovnitř a útočník v tu chvíli zbraň otáčí proti sobě. Je na místě mrtvý. Policie nachází i osm jeho obětí. Sedm mužů a jednu ženu. Další, zraněná, je letecky transportována do nemocnice.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Černý humor, který není na místě: Na Facebooku už si lidi dělají srandu ze střelby v Brodě

Masakr v Brodě: Chlapi skákali z oken

pet TN.cz