požár katedrály

Hrdina Notre-Dame, kaplan hasičů vynesl z plamenů trnovou korunu

Notre-Dame - trnová koruna
Zdroj: Profimedia
Téma:

Francie oslavuje velkou statečnost kaplana pařížských hasičů, který bez váhání vběhl do hořící katedrály Notre-Dame, aby zachránil cenné artefakty. To se nakonec u mnoha věcí povedlo, hasičům a kaplanovi se podařilo z hořícího pekla vytáhnout cenné relikvie, jako je například trnová koruna, kterou na sobě měl mít Ježíš Kristus během ukřižování.

V pondělí večer obletěla svět strašlivá zpráva o požáru světoznámé katedrály Notre-Dame. Plameny pustošily vše, co jim přišlo do cesty. Chvíli se zdálo, že oheň zničí vše a katedrála padne celá popelem.

 

Mezi obětavými hasiči, kteří bojovali s plameny, byl i otec Jean-Marc Fournier, uvádí francouský portál KTO. Kaplan i přes hrozící nebezpečí vběhl do hořící budovy, aby se pokusil zachránit cenné artefakty, jejichž historická cena se nedá vyčíslit.

 

Otec Fournier, kaplan pařížských hasičů společně s hasiči vběhl do katedrály Notre-Dame aby zachránil trnovou korunu a Nejsvětější svátost oltářní.

 

To se mu nakonec povedlo, z plamenů spolu s hasiči vynesl legendární trnovou korunu, kterou na sobě měl mít Ježíš Kristus, když byl ukřižován.

 

 

Lidé snažící se zachránit cenné relikvie vytvořili lidský řetěz, díky tomu se podařilo zachránit mnoho dalších věcí, jako je například tunika svatého Ludvíka.

 

"Děkuji pařížským hasičům a dalším, kteří vytvořili impozantní lidský řetěz, aby zachránili artefakty z Notre-Dame. Trnová koruna, tunika svatého Ludvíka a další významná díla jsou nyní na bezpečném místě," napsala starostka Paříže Anne Hidalgová na Twitteru.

 

Na reportáž TV Nova se můžete podívat zde:


 

klma TN.cz