nehoda u nepomuk

Hrdina projížděl kolem nehody, bez zaváhání vytáhl řidiče z hořícího auta

Kateřina Sejková
Kateřina Sejková, Filip Pultar
17.9. 2020 12:37
Téma:

Zachovat ve stresových situacích chladnou hlavu a riskovat kvůli záchraně jiných lidí vlastní zdraví či život, to chce obrovskou dávku kuráže. Ta zřejmě nechybí muži, který ve středu projížděl kolem nehody u Nepomuk na Orlickoústecku. Z hořícího auta vytáhl řidiče a zachránil mu tak život.

Na odvážný a obdivuhodný čin upozornili pardubičtí hasiči na svém twitterovém účtu. V podvečer vyjížděli k nehodě, která se stala u Nepomuk na Orlickoústecku.

 

Po havárii zde auto zůstalo ležet na střeše a pohltily ho plameny, přičemž řidič byl uvězněný uvnitř. Nebýt muže, který v tu dobu projížděl kolem, šofér havarovaného auta by zřejmě v hořícím autě přišel o život.

 

 

"Duchapřítomný muž ani vteřinu nezaváhal a zachránil uvězněného řidiče z hořícího vozu," napsali hasiči. "Klobouk nemáme, smekáme alespoň přilbu," složili hrdinovi poklonu.

 

Vedení HZS Pardubického kraje se téměř okamžitě rozhodlo, že zachránce navrhne na medaili. Zachráněný muž měl jen lehké zranění na horní polovině těla. Lékaři ho na místě ošetřili a vrtulník ho transportoval na další vyšetření do nemocnice.

 

GALERIE: Vážná nehoda u Nepomuk

1
/
3
Zdroj: HZS Pardubického kraje
Nehoda u Nepomuk - 3
 

TN.cz