VIDEO Drama v Miláně

Hrdina z metra: Chlapec (2) spadl do kolejiště, mladík pro něj skočil!

Téma:

Osmnáctiletý mladík neváhal riskovat svůj život, aby zachránil malé dítě, které spadlo do kolejiště milánského metra. Dramatický moment zachytila bezpečnostní kamera, vše naštěstí dobře dopadlo. Lorenza teď v Itálii oslavují jako hrdinu.

K tragédii málem došlo v milánském metru v úterý po poledni. Dvouletý chlapec seděl na lavičce se svou matkou, když náhle vstal a rozběhl se po nástupišti. Na poslední chvíli se snažil zastavit, už to ale nestihl a zřítil se do kolejiště.

 

K okraji nástupiště se okamžitě rozběhlo několik lidí, kteří čekali na příjezd metra. Nikdo z nich se ale k záchraně dítěte neměl. Až osmnáctiletý Lorenzo Pianazza neváhal, sundal si batoh a skočil do kolejiště. Chlapce podal matce a sám také stihnul vylézt.

 

Přestože ho italská média oslavují jako hrdinu, on se tak necítí. "Viděl jsem, že vlak přijede za minutu a půl, a věděl, že to dokážu. Jsem rád, že jsem to udělal," vypověděl mladík pro portál La Repubblica. Pracovníci ostrahy vše viděli na kamerách, proto mezitiím zastavili na trati provoz.

 

 

Matka mu podle jeho slov poděkovala už v době, kdy byl ještě v kolejišti. Po záchraně dítěte normálně odešel domů. S médii se rozhodl mluvit až poté, co ho k tomu vyzval primátor Milána Beppe Sala. Zároveň ho pozval na radnici, aby jemu i ostraze poděkoval "ve jménu celého města Milána".

epa TN.cz