Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 4. 9. 2017
Nebyl ve službě

Hrdina z Plzně! Strážník zachránil dívku před zbitím a znásilněním

Zdroj: TV Nova

Strážník Městské policie z Plzně zachránil v době svého volna osmnáctiletou dívku před znásilněním. Pachatele, který svou oběť surově napadl, nejprve zahnal, pak zadržel a předal policistům.

Michael, strážník městské policie má pro strach uděláno. Kromě uniformy by mu určitě padl i kostým neohroženého Supermana. Před časem vytáhl skromný Plzeňák z hořícího domu ženu. Tentokrát před znásilněním zachránil osmnáctiletou dívku - a vůbec nehleděl na to, že není ve službě.

 

"Byl to prostě reflex. Nebral jsem to ani jako povinnost, prostě mi to hned přeplo v hlavě, že musím jít na pomoc," popsal Michael. Dívka se právě vracela domů. Násilník si ji podle všeho vyhlédl. A sledoval ji před panelový dům.

 

V křoví ji surově povalil na zem a chtěl ji znásilnit. Dívka začala duchapřítomně volat o pomoc. "Byli jsme s přítelkyní doma. Koukali jsme na film, slyšeli jsme výkřiky, volání o pomoc. Nahlédli jsme z okna. a tam jsme viděli, jak někdo leží ženě," doplnil strážník.

 

Nic zlého už nestačil útočník dívce udělat. Michael vyběhl z domu a po třiceti metrech ho dostihl. Bez potíží muže přemohl a devětadvacetiletého cizince pak předal policistům. "Obvinili ho z přečinu znásilnění ve stádiu pokusu," dodala policejní mluvčí Markéta Fialová.

 

 

Soud bude rozhodovat o uvalení vazby. Jeho oběť se z přepadení už vzpamatovává. "Ať už poděkuje, nebo nepoděkuje, hlavně, že je v pořádku," myslí si Michael. Dívka se ale zřejmě už zítra se svým zachráncem uvidí.

 

Setkání zprostředkoval starosta plzeňské městské části Doubravka. "My jsme si říkali, že mu nebudeme dávat hodinky za skok do jezera. Tak od nás dostane poukázku na sportovní potřeby," svěřil se starosta Michal Chalupný, který doufá, že Michael bude v hrdinských činech pokračovat.

František Nyklas/epa TN.cz