záchrana fotbalistů

Hrdina zachránil chlapce v thajské jeskyni. Zemřel na otravu krve

Zemřel voják, který zachraňoval chlapce v jeskyni v Thajsku
Zdroj: Profimedia, AFP photo / Royal Thai Navy
Thajský voják při záchraně v jeskyni dostal infekci
Kateřina Sejková
Kateřina Sejková
29.12. 2019 8:29
Téma:

Thajský voják Bejret Burírak byl jedním z hrdinů, kteří minulý rok zachránili 12 mladých fotbalistů a jejich trenéra ze zatopené jeskyně v Thajsku. Při záchraně ale v jeskyni chytil infekci a přestože s nemocí dlouho bojoval, nakonec zemřel.

Důstojník Bejret Burírak se podílel na záchranné operaci v jeskyni Tham Luang v severním Thajsku, kde minulý rok v červnu uvízlo dvanáct chlapců a jejich fotbalový trenér, když je překvapil masivní liják. Trvalo dva týdny, než se záchranářům podařilo chlapce v bezpečí dostat z jeskyně pryč. Sami přitom nasazovali při velmi nebezpečné akci životy.

 

 

Burírak v jeskyni dostal infekci, se kterou více než rok bojoval. Jeho stav se ale podle Thajského královského námořnictva, u kterého sloužil, poté, co se mu infekce dostala do krve, zhoršil. Nakonec otravě podlehl. Námořnictvo smutnou zprávu v pátek potvrdilo a vydalo prohlášení.

 

 

"Vyjadřujeme hlubokou upřímnou soustrast rodině důstojníka Bejreta Buríraka," uvedlo námořnictvo na facebooku a přislíbilo příbuzným vojáka peněžní pomoc v těžké situaci. Jedná se tak už o druhou oběť loňské záchranné akce.

 

O život přišel i potapěč sloužící v námořnictvu, který zemřel přímo v jeskyni, když pod vodou ztratil vědomí. Podrobnosti si připomeňte v reportáži TV Nova:

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz