Milan a Dominik

Hrdinové (14 a 17) při vyjížďce zachránili vážně zraněného muže!

Ivan Berka
Ivan Berka
4.8. 2020 18:05
Téma:

Čtrnáctiletý Milan a sedmnáctiletý Dominik - dva chlapci ze Semilska zachránili za dramatických okolností muže, který chtěl skoncovat se životem. Našli ho během projížďky na kole, když upadal do bezvědomí po velké ztrátě krve. Poskytli mu první pomoc a zavolali záchranáře. Jejich čin už ocenili policisté.

Na tyhle prázdniny dvojice chlapců ze Semil asi nikdy nezapomene. Milan s Dominikem byli na cyklostezce v Semilech, když je upoutaly podezřelé zvuky vycházející z nedaleké kotelny.

 

"Jsme slyšeli řinčení skla. Viděli jsme pána, jak je tady v rohu podřezaný," popsal následující momenty Dominik Stránský. "Jsme na něj koukli ještě jednou, jestli dýchá," doplnil o tři roky mladší Milan Lichtenberg.

 

Chlapci neměli tušení, že objevili muže, po kterém policisté několik hodin usilovně pátrají. Na ty se obrátila zoufalá matka muže, která měla obavy, že se její syn chystá ukončit svůj život.

 

 

Šestatřicetiletý muž měl hluboké rány a ztratil velké množství krve. "Upadal do bezvědomí. Jeho zdravotní stav byl velice vážný," uvedl šéf semilských policistů Jiří Ročárek.

 

Jeden z chlapců poskytoval muži první pomoc, druhý volal záchranáře. Podle policistů stačila půlhodina a zraněnému už by nikdo nepomohl.

 

"Zachránili lidský život. Jsme jim poděkovali, kdy jim byly předány ceny a ocenění," dodal Ročárek. Policie bude o hrdinském činu chlapců informovat vedení základní školy a učiliště, kam se oba teenageři v září vrátí.

pez TN.cz