Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

zápach z fabriky

Hřib chce zatočit se smradem. Firma na psí granule trápí Pražany už léta

Primátor Hřib navštívil fabriku na psí granule
Zdroj: facebook, Zdeněk Hřib - primátor Prahy
Primátor chce řešit smrad z fabriky na psí granule
Kateřina Sejková
Kateřina Sejková
Publikováno 5. 11. 2019

Primátor Prahy Zdeněk Hřib se rozhodl navštívit firmu vyrábějící psí granule Vafo Chrášťany, která dlouhodobě trápí nejen obyvatele hlavního města silným zápachem. Slíbil, že město bude tento problém řešit a pokusí se smrad co nejvíc eliminovat.

Pražská radnice chce řešit problém, který už léta trápí obyvatele severozápadu hlavního města a přilehlých obcí. V nedalekých Chrášťanech totiž stojí fabrika na výrobu krmiva pro domácí mazlíčky Vafo. Podle místních se z výrobny line velmi intenzivní zápach připomínající hnůj.

 

Na místo se v úterý vypravil samotný primátor Prahy Zdeněk Hřib (Piráti), který chce smrad snížit, jak jen to bude možné. "Domluvili jsme vznik odborné komise, která dohlédne na minimalizaci zápachu. V komisi budou zástupci z akademického prostředí i zástupci města, abychom měli info z první ruky," uvedl Hřib na facebooku, kam také přidal fotku z návštěvy, kterou žertovně poupravil. Na rameni mu sedí kreslený skunk, který vypouští zelené obláčky představující zápach.

 

 

"Je třeba změnit přístup. V zahraničí podobné provozovny fungují bez obtěžování obyvatel. Tím se chceme určitě inspirovat," napsal Hřib. Ministerstvo životního prostředí už dříve zamítlo rozšíření výroby a povolení firmě nevydalo.

 

Prahu však podle Hřiba čeká ještě dlouhá cesta. "Vyřešit celou věc není úplně snadné. Společnost Vafo se nachází na území Středočeského kraje a současné zákony nestanovují limity pro zápach. Ale čekají nás další jednání a je to na dobré cestě," pochvaluje si primátor.

TN.cz