primátorův nepořádek

Hřib konečně uklízí. 15 měsíců poté, co na svinčík upozornila TV Nova

Hřib uklízí svou zahradu
Zdroj: TV Nova, FB - Zdeněk Hřib
Tomáš Brych
Tomáš Brych
Publikováno 12. 9. 2020
Téma:

Pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) se konečně pustil do úklidu své zahrady v Kyjích. Zarostlé skladiště starých věcí mu tam nechal předchozí majitel a sousedé tak museli dlouhé roky trpět nevzhledný bordel kousek od svých domů. Na problém před 15 měsíci upozornila TV Nova, teď se konečně lidé dočkali.

Hřib dům ve vilové čtvrti u Kyjského rybníka v Praze koupil v roce 2015 v žalostném stavu. Předchozí majitel mu údajně slíbil, že si své věci vyklidí, léta tak ale neučinil. Ze zahrady se tak stalo zarostlé skladiště plné pneumatik, rozmlácených oken, zapáchajících starých hadrů. Ležely tam i trubky nebo dokonce stará dopravní značka.

 

Do nepořátku v majetku primátora si rádi rýpli i zástupci konkurenčních politických stran. "Jak se pan primátor stará o svůj majetek, tak se stará i o město. A je to vidět," řekla TN.cz například Alexandra Udženija z ODS.

 

 

Po pěti letech se tedy ledy pohnuly. "Nepořádek po bývalém majiteli (!) se nám s manželkou daří postupně vyklízet," napsal primátor k fotce na sociální síti, na které se nechal zvěčnit, jak tlačí kolečko s betonovými dlaždicemi.


"Důvod, proč to celé trvalo tak dlouho, spočíval ve vůli domluvit se s původním majitelem domu. Ten totiž tvrdil, že si chce věci z pozemku odvézt. V té chvíli jsem s tím nemohl nic dělat a musel jsem čekat, než si pro ně přijede. K tomu se ale neměl. Nakonec si až nedávno skutečně pár věcí odvezl a odsouhlasil, že o zbytek kromě vraku auta, základu vozíku, dřeva na pozemku a věcí z mobilního domku už nestojí. A tak jsme se dali s manželkou do práce," dodal primátor k sobotnímu příspěvku na instagramu.

 

Vzhledem k tomu, že pár hodin předtím sdílel i fotografie z jiných svých sobotních aktivit, v poledne oddával svého pirátského kolegu Víta Šimrala a odpoledne se zastavil na koncertě na Výstavišti, tak tolik času práce na zahradě nezabrala.

 

GALERIE: Hřibův perný den

1
/
5
Zdroj: Instagram, Zdeněk Hřib
Hřib uklízí svou zahradu

 

TN.cz