srovnávací fotky Letní romance

Hříšný tanec: Jak se změnily hvězdy filmu po 27 letech!

Hříšný tanec
Zdroj: Isifa / SIPA Press
Téma:

Kdo by neznal Hříšný tanec a jeho hlavní postavy - Johnyho nebo Baby? Tenhle trhák z 80. let zná prostě každý a za svou dobu neztratil nic, ze své kráse. Podívejte se, ale jak se 27 let změnili herci filmu?

Romanticko-hudební film je sice už 27 let starý, přesto je to stále trhák. Johnyho a Baby zná každý, stejně jako písničky.
 

Baby (Jennifer Greyová)
 


 

Francis Housemanovou, nebo-li Baby, hrála Jennifer Greyová. Ačkoliv postavě je jen sedmnáct let, herečce v době natáčení bylo o deset let více. O roli Baby měla zájem i Sarrah Jessica Parker, která se později proslavila především v seriálu Sex ve městě.
 

Zajímavostí je, že scéna, kdy Johny sjíždí rukou po podpaží Baby a ta se nemůže ubránit smíchu, původně ve scénáři vůbec nebyla. Naštvaní Johnyho (Patricka Swayzeho) je reálné a právě proto, že vše vypadalo realisticky, se režisér rozhodl záběry nakonec do filmu dát.
 

Johny (Patrick Swayze)
 


 

Tanečního instruktora Johnyho si zahrál Patrick Swayze, tvůrci s ním ale pro titulní roli nepočítali. Tu si měl zahrát Val Kilmer, ten se ale této role vzdal. Swayze filmu příliš nevěřil a stejně jako tvůrci si myslel, že se bude prodávat jen na videokazetách. Nakonec to byl ale kasovní trhák, který vydělal 214 milionů dolarů. Natáčení stálo 6 milionů dolarů. "Myslel jsem si, že to bude jen nanicovatý film pro zabití nudy nedělního odpoledne," napsal ve svých pamětech herec. I když filmu příliš nevěřil, je spoluautorem jedné z nejznámějších písní filmu "She's Like The Wind".
 


 

Patrick Swayze bohužel před pěti lety zemřel. V roce 2009 podlehl rakovině slinivky břišní.
 

Swayzeho kariéru nakopl právě Hříšný tanec, ačkoliv už předtím se objevil v několika úspěšných snímcích a seriálech. Swayze byl původně tanečníkem, na Broadwayi se objevil například v muzikálu Pomáda coby Danny Zuka. Teprve v té době začal studovat herectví.
 

Lisa (Jane Bruckerová)
 


 

Lisu Housemanovou, sestru Baby, si zahrála Jane Bruckerová. Je jí 56 let a dá se říct, že věkem zkrásněla. Ačkoliv se objevila v dalších filmech a seriálech, úspěchu Hříšného tance žádný z nich nedosáhl. Je podruhé vdaná, z prvního manželství má dceru Sally (25), ze druhého Rachel (10). Po porodu Rachel pověsila herectví na hřebík a nyní píše už jen scénáře.
 

Dr. Jake Houseman (Jerry Orbach)
 


 

Otce Baby ztvárnil Jerry Orbach. Jako doktor Jake Houseman se snažil zajistit své dceři to nejlepší a dokonce ji zakázal se s Johnym stýskal. Ačkoliv Johnyho neměl v lásce, pomohl jeho taneční partnerce Penny po zpackané interrupci. Ve velkém finále filmu se nakonec Johnymu omluví! Jerry Orbach se později blýskl například v seriálu "Zákon a pořádek". Jerry Orbach zemřel na konci roku 2004 na rakovinu prostaty.
 

Marjorie Houseman (Kelly Bishopová)
 


 

Kelly Bishopová si ve filmu Hříšný tanec zahrála maminku sester Housemanových - Baby a Lisy. Ve filmu se objevuje spíše sporadicky a většina diváků si jí pamatuje jen díky hlášce z posledních minut filmu, kdy Baby s Johnym všem předvedou své umění: "To má po mně!" Kelly Bishopová původně ve filmu nehrála, a první scény, kde Marjorie není vidět do obličeje hrála jiná herečka. Bishopová se do filmu dostala krátce po začátku natáčení.
 


Film Hříšný tanec se odehrává na začátku 60. let. Rodina Housemanů tráví dovolenou v horském rekreačním komplexu. Jednoho večera sedmnáctiletá Francis, které všichni říkají Baby, potká jednoho ze zaměstnanců komplexu a tomu pomůže s melouny. Dostanou se na taneční parket v "zákulisí" resortu. A tam se tančí úplně jiný tanec, než ona jako dívka ze slušné rodiny zná. Tanečníci tančí "hříšné latinskoamerické tance".
 

Baby se pak seznámí s instruktorem Johnym a zažije svou první lásku. Spolu pak dokonce tančí, ale tento příběh zná opravdu každý!

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

To budete koukat! Známe 10 tajemství Hříšného tance!

Hříšný tanec Olgy Lounové: Tančila opilá a ukazovala kalhotky!

TN.cz