Až Šest aut

Hromadná nehoda na D1 u Brna! Dálnice stála, tvořily se kolony

Nehoda na dálnici D52
Zdroj: HZS Jihomoravského kraje
Ilustrační foto
Téma:

Nehoda až šesti aut zablokovala nejvytíženější českou dálnici D1 u sjezdu na Brno. Nabouraná auta blokovala oba pruhy, místem se dalo projíždět jen odstavným. Vytvořila se dlouhá kolona. Po 10. hodině ale následky nehody odstranili.

Až šest aut se po osmé hodině ráno srazilo na 191. kilometru dálnice D1 ve směru na Brno a dále na Ostravu byla zablokovaná.

 

Nehoda se neobešla bez zranění, naštěstí jen lehkého u jednoho z účastníků, a na místě zasahovaly všechny složky Integrovaného záchranného systému.

 

Na 190. kilometru je zároveň exit Brno-západ. Řidiči mířící do moravské metropole tak museli počítat s dlouhým zdržením. Před nehodou se totiž vytvořila přibližně desetikilometrová kolona. Kvůli silnému provozu se kolony tvořily i na příjezdu do Brna od Ostravy u sjezdu na 201. kilometru.

 

 

Podle hasičů se u Brna srazilo pět aut. "Zasahujeme u dopravní nehody pěti aut na 191. kilometru dálnice D1 ve směru na Ostravu. Provádíme zajištění místa nehody a protipožární opatření. Provoz na Ostravu je omezen," uvedli jihomoravští hasiči. U nehody zasahovaly tři hasičské jednotky.

vbo TN.cz