tvořily se kolony

Hromadná nehoda! Na D10 se srazilo 21 aut, nejméně deset lidí se zranilo

Kateřina Sejková
Kateřina Sejková
Aktualizováno 2.2. 2020 03:31
Téma:

Na D10 nedaleko Svijan na hranicích Libereckého a Středočeského kraje se v sobotu večer stala hromadná nehoda, při které do sebe narazily více než dvě desítky aut. Dálnice byla hodiny uzavřená ve směru na Turnov, v místě se tvořily kolony. Podle hasičů se zranilo deset lidí.

Nehoda se stala před 20. hodinou na 66. kilometru dálnice D10 ve směru na Turnov nedaleko Svijan. Zasahovali u ní středočeští i liberečtí hasiči. "Předběžná čísla hovoří o 21 vozidlech a dodávce. Na místo míří evakuační autobus z Mladé Boleslavi pro účastníky nehody," uvedli středočeští hasiči. Později uvedli, že by aut mohlo být až 27, policie však informovala o 21.

 

"Pod dálničním mostem byl hlášen požár pneumatik," dodali. Podle informací reportéra TV Nova, který byl krátce po nehodě na místě, měly být zapálené pneumatiky právě příčinou nehody. "Před námi i za námi byl najednou hustý kouř, nic jsme neviděli," řekl jeden z účastníků. Řidiči podle něj nevěděli, do čeho jedou. Postěžoval si také, že má potíže s dýcháním a v kouři se mu přihořšilo.

 

Tuto informaci potvrdila i policie. "Pravděpodobnou příčinou je pálení pneumatik u mostu, kdy hustý dým a černý kouř ztížil viditelnost na dálnici," napsala na twitteru.

 

 

Policisté informovali o sedmi zraněných. Pět z nich má lehká zranění, dva středně těžká. Hasiči posléze upřesnili, že zraněných je nejméně deset a účastníků nehody více než třicet.

 

Dálnice byla ve směru na Turnov uzavřená, mezi 65. a 66. kilometrem se tvořily kolony. Provoz se vrátil k normálu až po šesti hodinách zhruba dvě hodiny po půlnoci.

 

GALERIE: Hromadná nehoda na D10

1
/
4
Zdroj: HZS Středočeského kraje
Hromadná nehoda na D10 - 3

TN.cz