tragédie ve zlíně

Rodinu děsila tajemná planeta a konec světa. Všichni tři se zabili!

V domě ve Zlíně ležely tři mrtvoly - 8
Zdroj: TV Nova
Dům, ve kterém rodina spáchala sebevraždu
Téma:

Strach z konce světa a touha po lepším světě nejspíš vedla k hromadné sebevraždě rodiny ze Zlína. Jejich těla našli v domě v místní části Podhoří 5. února. Podle policie byly matka a její dvě děti fascinováni esoterikou a náboženskou tematikou.

Těla 60leté ženy, její 34leté dcery a 37letého syna našel v rodinném domě otec dětí, který však se ženou nebydlel. V posledních letech se s rodinou nestýkal a jejich kontakt spočíval maximálně v přání k narozeninám či Vánocům. Se synem naposledy mluvil loni v listopadu, když se jej snažil kontaktovat v prosinci, na volání ani sms nikdo nereagoval. Divné mu to ale nepřipadalo, myslel si prý, že jsou u příbuzných v Kanadě. Píše o tom MF DNES.

 

Nakonec mu to ale nedalo a v únoru se u nich zastavil. Podle toho, jak těla vypadala, museli být mrtví několik týdnů. Lékařům se podařilo datum úmrtí zjistit až podle posmrtných stop a nakonec ho stanovili na 19. listopad. Příčinou smrti bylo zadušení. Rodina totiž předtím, než spolykala prášky, zapnula v bytě benzinovou zahradní sekačku.

 

GALERIE: V domě ve Zlíně ležela tři mrtvá těla

1
/
17
Zdroj: TV Nova
V domě ve Zlíně ležely tři mrtvoly - 1

 

Policistům se během vyšetřování podařilo zjistit, že se rodina zajímala o nadpřirozeno. Právě z toho by se dalo usuzovat, že datum, které si pro svůj odchod vybrala, není náhodné. Podle některých sekt totiž právě v tento den mělo dojít ke konci světa.

 

 

Měla jej zavinit tajemná planeta Nibiru, které se také říká planeta X. Americká NASA sice existenci tohoto vesmírného tělesa popřela, sekty ale přesto věřily, že její gravitační síla vychýlí některé vesmírné objekty ze slunečního oběhu. Po Zlíně se začaly objevovat také letáky, které oznamovaly přílet kosmické lodi, která měla vyvolené odvézt do ráje. Není ale potvrzeno, zda tyto věci skutečně rodinu navedly k sebevraždě.

 

Podivných věcí se kolem rodiny dělo víc. Ačkoli otec tvrdil, že rodina žila spokojeným životem a nic ji netrápilo, podle okolí to bylo jinak. Dcera si často mluvila pro sebe a svého bratra vydávala za partnera. Podle policie ho měla za duchovní autoritu, ke které vzhlížela.

 

 

Na sebevraždu se rodina chystala podle policie delší dobu a vše detailně plánovala. Dcera dala před dvěma lety výpověď v práci a při odchodu dala kolegyni dopis s tím, že jej má otevřít, až ona zemře. Když ho skutečně kolegyně po smrti ženy otevřela, psalo se v něm, že by se měla zamyslet nad tím, jak žije, a že existují i jiné světy, kde je život lepší.

Související témata:
mom TN.cz