Srážky a kolony

Dvě hromadné dopravní nehody brzdí provoz na D1, tvoří se kolony!

D1 nehoda, dva kamiony
Zdroj: HZS Jihomoravského kraje
Lukáš Richtár
Lukáš Richtár
Aktualizováno 16:00
5.11. 2020 15:38
Téma:

Dvě hromadné dopravní nehody zkomplikovaly ve čtvrtek provoz na dálnici D1 poblíž jihomoravské metropole. Doprava ve směru na Brno je omezena a provoz policisté odklánějí přes přilehlou čerpací stanici. Na místě se tvoří kolony, jeden člověk se zranil.

Dálnici D1 na 187,5 kilometru ve směru z Prahy na Brno nejprve zablokovala nehoda kamionu a čtyř dodávek, které nedobrzdily kolonu před sebou. Jeden člověk se zranil. Doprava v tomto místě je vedena přes přilehlou čerpací stanici. Kolona na místě se natáhla asi na kilometr a půl.

 


A v kvůli koloně před touto nehodou se nejspíš stala další nehoda na 184. kilometru. Tři kamiony nedobrzdily a narazily do sebe. Provoz je tak sveden pouze do levého jízdního pruhu. Na místě zasahují složky intergrovaného záchranného systému. Jednoho člověka museli záchranáři vyprošťovat.

 

 

Kdy bude dálnice plně průjezdná, okokmentoval pro TN.cz policejní mluvčí David Chaloupka: "Usilovně pracujeme na zprůjezdnění dálnice, ale bohužel nyní nedokážeme upřesnit čas, kdy se nám to povede," řekl krátce před 16. hodinou.

TN.cz