Velikonoční peklo

Hromadné znásilnění turistky policisté vyšetřili, blíží se soud

Znásilnění - ilustrační foto - 6
Zdroj: TN.cz/Jakub Deml
Ilustrační snímek
Téma:

Pražští kriminalisté uzavřeli vyšetřování otřesného případu znásilnění z letošních Velikonoc. Návrh na podání obžaloby poslali na státní zastupitelství, šestice cizinců může za mřížemi strávit až deset let.

"Kriminalisté ukončili vyšetřování případu znásilnění turistky v Náprstkově ulici z 2. dubna a podali na Obvodní státní zastupitelství pro Prahu 1 návrh na podání obžaloby," uvedl policejní mluvčí Jan Daněk.

 

Doplnil, že cizincům ve věku od 20 do 24 let hrozí za znásilnění turistky až desetileté tresty. "U jednoho z mužů byl navíc podán návrh na obžalobu i z trestného činu přechovávání omamné a psychotropní látky a jedu," upřesnil Daněk.

 

Otřesný případ se odehrál o letošních Velikonocích. Jeho obětí je zahraniční turistka, která přijela do Prahy na výlet. V baru se pak seznámila s mladíkem a domluvili se, že spolu půjdou do hotelu.

 

 

Jenže pak cizinec k sexuálním hrátkám přiznal svých pět kamarádů. Žena sice protestovala, ale muži byli v přesile a znásilnili ji. Policisté násilníky rychle zadrželi a soud je poslal do vazby, v níž sedí doteď.

 

Poslechněte si, jak o případu mluvila policie v dubnu:

 

pez TN.cz