Nehoda u Svijan

Hromadnou nehodu způsobily hořící pneumatiky, policie hledá svědky

Hromadná nehoda na D10 - 2
Zdroj: HZS Středočeského kraje
Hromadná nehoda na D10
Petr Zelený
Petr Zelený
2.2. 2020 13:34
Téma:

Za hromadnou nehodou, do které se v sobotu večer na 66. kilometru dálnice D10 na rozhraní Středočeského a Libereckého kraje zapletlo více než deset aut, stojí s největší pravděpodobností požár pneumatik, který tu někdo pod mostem založil.

Policie v neděli upřesnila počet aut, která havarovala. Zatímco prvotní informace mluvily až o 27 vozech, nakonec jich bylo "jen" patnáct.

 

"Respektive jich na místě bylo 21, jak jsme avizovali již krátce po nehodě, ale 15 je poškozených, šest se řidičům podařilo zastavit včas," řekla v neděli odpoledne TN.cz policejní mluvčí Michaela Richterová. Osm lidí se lehce zranilo, škodu vyšetřovatelé předběžně odhadli na tři miliony korun.

 

Téměř s jistotou už se dá také říct, že hromadnou nehodu způsobil hustý černý dým, který se valil z hořících pneumatik, které někdo zapálil pod mostem.

 

 

"Sháníme svědky, kteří nám mohou s objasněním celé události pomoct. Přihlásit se mohou přes linku 158," uvedla Richterová s tím, že právní kvalifikace zatím není stanovená. V úvahu připadá například obecné ohrožení z nedbalosti.

 

Připomeňte si nehodu ve videu:

 

TN.cz