děsivá analýza

Hrozí otrava vody i jídla! Němci varují před možným útokem ISIS

Otrávená voda
Zdroj: Profimedia, thinkstockphotos.com
Téma:

Německá vláda a Spolkový kriminální úřad (BKA) přicházejí s varováním před možností chemického útoku ze strany islamistů. Na novou hrozbu upozornil deník Bild vycházející z vládní zprávy analyzující rizika v oblasti civilní ochrany. Terčem může být otrava pitné vody i potravin.

Ačkoli má Německo za sebou už několik teroristických útoků (včetně krvavého útoku v bavorském Ansbachu nebo naposledy na vánočních trzích v Berlíně), chemický útok ještě teroristi ve spolkové zemi nepoužili.

 

Přesto má tamní vláda  a Spolkový kriminální úřad (BKA) důvod si myslet, že k němu zřejmě brzy dojde. Podezření vychází z analýzy rizika v oblasti civilní ochrany.

 

 

Podle té je riziko chemického útoku vysoké. Může se jednat o útok na chemická zařízení nebo útok při transportu chemikálií. Stejně tak je ale dost možné, že islamisté zaútočí na věci každodenní potřeby - třeba že otráví vodu a jídlo, informuje německý Bild.

 

Právě touto cestou by totiž islamisté napáchali největší škody. Na možnost chemického útoku v Evropě i ve světě už dříve varovaly i další země jako Francie nebo Irák, který má s chemickými zbraněmi teroristů bohaté zkušenosti.

lud TN.cz