Pád z 15 metrů

Hrozivý pád z lezecké stěny: Linda (†43) zemřela v nemocnici

Linda
Zdroj: Profimedia / facebook
Téma:

Třiačtyřicetiletá žena, která se v pondělí zřítila z oblíbené lezecké stěny v Bratislavě, v úterý večer zemřela v nemocnici. Při pádu utrpěla Linda těžká zranění vnitřních orgánů a hlavy. Lékaři ji několik hodin operovali, Linda ale 33 hodin po pádu v nemocnici zemřela.

Tak vážný úraz se za pět let, co lezecké centrum v bratislavské čtvrti Ružinov funguje, ještě nestal. V pondělí krátce po poledni se z lezecké stěny K2 zřítila třiačtyřicetiletá žena. Ačkoliv je v centru několik kamer, žádná její pád nezachytila. Z kolika metrů žena spadla, tak není jasné. Stěna je ale vysoká 15 metrů.

 

Po pádu záchranáři ženu převezli do Univerzitní nemocnice v Bratislavě. Žena podstoupila několikahodinovou operaci. Celou dobu ale byla v kritickém stavu. Podle informací webu TVNoviny.sk v úterý kolem 21. hodiny svým zraněním podlehla.

 

Tragický pád vyšetřují policisté. "V souvislosti s uvedeným případem začal pověřený příslušník Okresního ředitelství policejního sboru v Bratislavě II trestní stíhání ve věci přečinu ublížení na zdraví. Přesné příčiny a okolnosti, které této události předcházely, jsou předmětem vyšetřování," řekl TV Markíza mluvčí bratislavských policistů Michal Szeiff.

 

 

 

Žena spadla při lezení se samojistícím zařízením. Příčiny tragédie mohou být dvě. Buďto selhala technika, nebo žena udělala chybu a špatně se zajistila. "Mohla to mít zacvaknuté v mikině nebo v jiném popruhu, co měla na sobě," řekl TV Markíza Juraj Repčík, jednatel společnosti, která centrum vlastní.

 

Popruhy a samojistící zařízení poslal majitel centra na expertízu. Žena byla v centru se svou kamarádkou opakovaně. Před nehodou vylezla na stěnu nejméně pětkrát.

 

Reportáž TV Markíza o tragickém pádu ženy:


 

ČTĚTE TAKÉ:

Pozor! Známe tři hlavní příčiny sportovních úrazů
TEST: Dokážete poskytnout první pomoc?

vbo TN.cz