Rozčílil ho zákaz

Hrušínský přirovnal koronavirus k "lehké chřipce". Teď se omluvil

Jan Hrušínský
Zdroj: Profimedia
Jan Hrušínský (archivní foto)
Eva Pavelková
Eva Pavelková
Publikováno 18. 3. 2020
Téma:

Herec a ředitel Divadla Na Jezerce Jan Hrušínský se omluvil za své vyjádření z minulého týdne. V něm se rozčiloval nad zákazem divadelních představení kvůli "38 nemocným lidem s příznaky lehké chřipky".

Hrušínský omluvu zveřejnil na svém facebookovém profilu. Za uplynulý týden si prý uvědomil, že "v nesprávnou dobu pronesl nesprávná slova". V kontextu současné situace mu prý došlo, jak byl jeho výrok nepatřičný, a je si prý vědom odpovědnosti za své vyjádření.

 

"V situaci, kdy i stát, respektive jeho představitelé, tvrdili, že v případě koronaviru o nic vážného nejde, že jsou na všechno připraveni a občané se nemají čeho obávat, jsem použil příměr o 'lehké chřipce'. S ohledem na všechny nemocné a na ty, kteří se o ně starají, se za svůj rychle vyřčený výrok omlouvám," uvedl.

 

V původním facebookovém příspěvku prý nevyjadřoval strach o sebe, ale o své blízké - především zaměstnance a další spolupracovníky. "Všechno v posledních letech posuzuji optikou politické situace v naší zemi. (...) Chápu, že tohle není jediný úhel pohledu, a přestože je pro mě důležitý, budu se snažit ho nepokládat za jediný možný," dodal Hrušínský.

 

 

Na závěr popřál ředitel Divadla Na Jezerce všem pevné zdraví  a hodně sil. "Věřte mi, že vím, o čem mluvím, protože jsem si před pěti lety sám na smrt sáhnul. (...) A všem, kteří jste budovali své firmy stejně dlouho jako já - nebo déle, přeji, abyste současnou situaci přežili," uzavřel.

 

Vláda na pomoc podnikatelům uvolní až bilion korun. Kdo na ně dosáhne? Podívejte se:

 

Hrušínský svým vyjádřením rozzuřil fanoušky na sociální síti minulé úterý, kdy vláda schválila první mimořádná opatření. Mezi ně patřil také zákaz divadelních, filmových, společenských, náboženských či sportovních akcí s účastí více než stovky lidí.

 

"Likvidace Divadla Na Jezerce, likvidace tisíce malých, fungujících firem. Likvidace všeho nepohodlného. Dnes premiér Bureš a kluk, který zastává funkci ministra zdravotnictví, ohlásili kvůli 38 nemocným lidem s příznaky lehké chřipky zákaz divadelních představení," napsal tehdy Hrušínský.


Celé jeho omluvné vyjádření:

TN.cz