Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 14. 1. 2019
Nebyla pro ně místa

Hrůzný návrat z dovolené! Rodina musela celý let sedět na zemi

Boeing 757 společnost TUI
Zdroj: Profimedia
Boeing 757 společnost TUI

S velmi nepříjemným zážitkem, který je potkal cestou ze španělské Menorky zpět do Birminghamu, se svěřila britská rodina. V letadle totiž nebyla místa, která jim přidělili při odbavení. Rodina tak prakticky celý let strávila sezením na podlaze v místech, kde jejich sedadla měla původně být.

Návrat s dovolené se pro Paulu Taylorovou, jejího manžela a desetiletou dceru změnil v hrůzu. Stroj, který pro britské turisty na Menorku přiletěl, měl totiž o tři sedadla méně, než aerolinie TUI původně plánovaly.

 

A tak, když rodina žijící ve městě Alcester přišla na konec letadla hledajíc sedadla 41 D, E a F, našli jen prázdné místo. "Podívali jsme se na sebe, jako bychom říkali ´Kam se poděla naše sedadla´?" prozradila Taylorová v pořadu televize BBC Rip off Britain.

 

Když byli všichni cestující na palubě, zjistily letušky, že mají jen jedno volné místo. To dostala desetiletá dcera manželů Taylorových Brooke. Rodiče usadily letušky na tzv. jump seat, sklopné sedátko pro členy posádky. Tam mohli ale zůstat je na start a přistání.

 

Během letu by se tam pletli členům posádky, kteří v kuchyňce připravovali občerstvení, Taylorovi tvrdí, že si museli jít sednout na podlahu na místo, kde měla původně být jejich sedadla. Přisedla si k nim i jejich dcera Brooke.

 

 

Posádka rodině děkovala za pochopení. "Přišel k nám pilot, sedl si k nám na podlahu a řekl, že nám chce poděkovat za spolupráci a pochopení. Že je moc vděčný, jak v klidu jsme to vzali. Protože jinak by zmeškal slot pro vzlet," dodala Taylorová.

 

Rodina přitom přijela na letiště tři hodiny před odletem, aby měli jistotu, že budou sedět vedle sebe. Za letenky dali 1 300 liber, tedy v přepočtu 37 tisíc korun. Aerolinky jim nabídly kompenzaci 30 liber (860 korun) jako "gesto dobré vůle".

 

 

Taylorovi se proto obrátili na pořad televize BBC, který se snaží pomáhat napáleným zákazníkům. Aerolinky TUI přiznaly, že na let byl nasazen stroj s menší sedačkovou kapacitou. Peníze za letenku jim v plné výši vrátily a omluvily se.

 

Případ vyšetřuje britský letecký úřad. Regule sice dovolují, aby ve výjimečných případech cestující seděl na místech určených členům posádky, místo ovšem musí mít k dispozici po celou dobu letu a není možné je poslat sedět na podlahu, kde nejsou bezpečnostní pásy.

vbo TN.cz