Expertka radí

Hubněte podle počasí! Nejvíc shodíte v tomto období

Oteplení - 1
Zdroj: Thinkstockphotos
Ilustrační foto
Téma:

Cvičení a diety ovlivňuje i počasí, upozorňuje meteoroložka. Na podzim a v zimě mají dostatek motivace jen ti nejlepší z nás a ostatním se ve větru a chladu ven nechce. Pokud chcete zhubnout, je ale právě teď nejlepší čas!

Pár kilo shodit a jíst zdravěji by chtěl skoro každý. Jen málokdo ale ví, že k lepší kondičce a hubnutí může pomoci i počasí. Přesněji to extrémní, ve kterém se nikomu zrovna běhat. Kdo by se taky hnal ven, když tam panují tropická vedra, nebo naopak mrzne a fouká studený vítr.

 

"Ale právě extrémy v počasí vám pomohou shodit nějaké to kilo navíc," upozorňuje meteoroložka Dagmar Honsová na webu nebenadhlavou.cz. Pokud je lidské tělo v teplejším nebo naopak chladnějším prostředí, vydává více energie na udržení tělesné teploty.

 

"Pokud jste v prostředí, kde se cítíte příjemně, potom je ztráta energie refrigerací téměř nulová. Naopak pokud se nacházíte v místnosti, kde se netopí, nebo kde je naopak přetopeno, potom musí vaše tělo vydat daleko větší energii na udržení své stálé teploty," vysvětlila Honsová.

 

 

Významnou roli hraje také proudění větru - pokud jeho rychlost dosahuje alespoň 8 m/s, vnímáme okolní teplotu jako výrazně nižší, než opravdu je. A to je znovu projev refrigerace - procházkou v chladnějším a větrném počasí, nebo naopak větším horku proto spálíte více kalorií než při 20 °C.

 

Počasí navíc ovlivňuje i naši chuť k jídlu. "Pokud prší nebo sněží, máte větší chuť na kyselé. Když je zataženo, projeví se na to na naší vyšší spotřebě sladkého. A když je vysoká vlhkost vzduchu, nakupujete více nápoje," popsala meteoroložka.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Jak na detox? Vyzkoušeli jsme tři recepty, které fungují!

RADIKÁLNÍ KROK: Nejtlustší chlapec na světě konečně hubne! Místo chůze se byl nucen plazit jako batole

epa TN.cz