Vánoční dárek

Hudba Karla Gotta táhne, před svátky je o jeho alba obří zájem

Háta Sassmannová
Háta Sassmannová
Aktualizováno 21.12. 2019 21:19
Téma:

Více než dva měsíce po smrti Karla Gotta zájem Čechů o jeho hudbu neopadá. Naopak, s blížícími se svátky roste. Podle hudebního vydavatelství se legendární zpěvák stále drží na špičce hudební hitparády. A ekonomové nepředpokládají pokles zájmu o něj ani v příštím roce.

Poslední píseň Karla Gotta, duet s dcerou Charlottou Srdce nehasnou, má na internetu více než jednatřicet milionů shlédnutí - o polovinu více než na začátku října. Hudba Karla Gotta ale zdaleka neláme jen internetové rekordy.

 

"Nahrávky Karla Gotta jsou určitě momentálně nejprodávanější. Mimochodem je to stále číslo jedna v oficiální albové hitparádě," říká Michal Máka ze Supraphonu.

 

Poptávka je kromě hudebních nosičů i po knihách o Karlu Gottovi. Podle ekonomů je zájem srovnatelný s tím, který vypukl po zpěvákově smrti.

Písně Karla Gotta jsou pro Čechy spojeny právě s Vánocemi. Není proto divu, že největší zájem je o vánoční alba, kterých zpěvák za svůj život vydal několik.

 

Ekonomové předpokládají, že během svátků vzroste prodej písní Karla Gotta až o tisíce procent. Útlum v lednu pak očekávají jen minimální.

Související témata:
pez TN.cz