povinné evakuace

Hurikán Dorian děsí Floridu i Bahamy! Státy vyhlásily nouzový stav

Hurikán Dorian
Zdroj: Profimedia
Hurikán Dorian míří na Floridu a Bahamy
Regina Zajícová
Regina Zajícová
Publikováno 31. 8. 2019
Téma:

Hurikán Dorian se řítí na Floridu a Bahamy. Podle Amerického národního centra pro hurikány dosáhl už čtvrté kategorie. Lidé se připravují na nejhorší a zásobují se. Nekteří turisté opustili Bahamy dřív, než uzavřou mezinárodní letiště. Zatím hurikán doprovází vítr o rychlosti 215 km/h. Může však zesílit.

Guvernén New Yorku Andrew Cuomo v pátek večer vydal prohlášení, ve kterém informoval o vyslání několika lidí na pomoc Floridě.

 

"Jak hurikán Dorian neustále nabírá na síle na své cestě k USA, připravujeme se na všechny možné scénáře a jsme připraveni pomoci Floridě a jakékoli jiné komunitě zasažené bouří. Na Floridu vysíláme tým s 26 zaměstnanci, z nich 25 je státních zaměstnanců z několika agentur," uvedl Cuomo.

 

Kvůli hurikánu okres Orange County na Floridě otevře v neděli dvanáct evakuačních center. Pro obyvatele budou také poskytnuta místa s pískovými pytli. Ty mohou použít na zabezpečení svých domovů před vodou, uvedlo CNN

 

Floriďané byli dále vyzváni, aby se před hurikánem zásobovali dostatečným množství jídla, vody a léků. Zásoby by jim měly vydržet alespoň týden. Na Bahamách zase turisté opouští zemi dřív, než se uzavře mezinárodní letiště. 

 

 

Dorian podle Amerického národního centra pro hurikány (NHC) stále sílí. Doprovází ho vítr o rychlosti 215 km/h. Hurikán tak dosáhl čtvrté kategorie. Podle odborníků by se však mohl stát nejhorší bouří v historii Floridy. Poslední hurikán Andrew v roce 1992 zabil 65 lidí a zničil až 63 tisíc domů, informoval deník BBC

 

Podívejte se na video tornáda, které se přehnalo přes Málagu:

 

Související témata:
TN.cz