nebezpečný živel

Hurikán Humberto zasáhl Bermudy! Ostrov je bez proudu, hrozí záplavy

Kateřina Sejková
Kateřina Sejková
Aktualizováno 19.9. 2019 13:00
Téma:

Hurikán Humberto zesílil na třetí kategorii z pěti a udeřil na Bermudách. Poničil elektrické vedení - 80 procent ostrova tak zůstalo bez proudu. Úřady varují obyvatele pobřežních oblastí před velkými vlnami, které mohou způsobit záplavy.

Hurikán Humberto dorazil ve středu k Bermudám a zanechal téměř celý ostrov ve tmě. Silný vítr poničil elektrické vedení - necelých 30 tisíc odběratelů tak zůstalo bez proudu, což představuje zhruba 80 % Bermud. Informovala o tom stanice CNN s odvoláním na energetickou společnost Belco.

 

Oblasti s nízkou nadmořskou výškou jsou zaplaveny. I ve čtvrtek budou Bermudy pod náporem silného větru a bouře. Americké Národní středisko pro hurikány (NHC) proto obyvatele varuje před vysokými vlnami a dalšími záplavami v pobřežních oblastech na jihu ostrova.

 

 

V noci hurikán zesílil na třetí kategorii se silou větru více než 190 km/h. "Tropické bouře nad oceánem budou v příštích několika dnech nadále ovlivňovat situaci na Bahamách a jihovýchodním pobřeží Spojených států od Floridy po Severní Karolínu," uvedlo NHC.

 

 

Před několika dny se Humberto přehnal i přes Bahamy, kde se lidé teprve vzpamatovávají z hurikánu Dorian. Ten si vyžádal nejméně padesát životů a stále se pohřešuje zhruba 1300 lidí.

 

Podívejte se na následky hurikánu Dorian na Bahamách v reportáži TV Nova:

TN.cz