počet stoupá

Hurikán Maria zabil na Portoriku více než 10 lidí! Může jich být více

Portoriko po hurikánu Maria
Zdroj: Profimedia
Téma:

Počet obětí, které si na Portoriku vyžádal hurikán Maria, stoupl na deset. V celém Karibiku řádění přírodního živlu nepřežilo 30 lidí.

Portoriko potvrdilo už deset obětí, mezi kterými jsou dva utonutí policisté. Původně nahlásilo 15 obětí, později úřady informaci opravily. Počet mrtvých se může zvýšit. V oblasti stále trvají deště a záplavy, takže ještě nebylo možné prohledat všechna místa.

 

Patnáct lidí však zemřelo na Dominice, kde ale bude patrně počet mrtvých ještě vyšší, řada lidí se tam pohřešuje. Přes Dominiku Maria přešla v úterý jako hurikán pátého stupně. Několik lidí zemřelo také na ostrověGuadeloupe, na Haiti a v Dominikánské republice.

 

 

Na Portoriku hurikán zcela vyřadil z provozu na celém ostrově rozvodnou síť elektrického proudu, která byla poničena už hurikánem Irma před dvěma týdny. Kromě elektřiny místy chybí i pitná voda a palivo, nefungují telefony. Desítky starostů se obávají zejména situace v nemocnicích a v domovech důchodců.

Řádění hurikánu María v Portoriku:

Hurikán Maria se nyní nachází asi 460 kilometrů východně od ostrova Great Abaco na Bahamách. Lidem, kteří žijí v Severní a Jižní Karolíně a ve střední části pobřeží Atlantiku, je nyní doporučeno sledovat vývoj živlu. Nepředpokládá se však, že by Maria zasáhla východní pobřeží USA.

Související témata:
ham TN.cz