Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 8. 8. 2018
Prasklé střevo

Hvězda Přátel musela na operaci! Tohle Perry vzkazuje z nemocnice

Matthew Perry - 3
Zdroj: Profimedia
Matthew Perry (archivní foto)

Herec Matthew Perry musel do nemocnice, kde ho okamžitě operovali. Podle mluvčího se podrobil zákroku kvůli prasklému střevu. Z nemocničního lůžka už poděkoval fanouškům za podporu.

"Je vděčný za zájem, ale prosí o dodržování soukromí, zatímco se bude zotavovat," uvedl zástupce Perryho pro portál Daily Mail. Zároveň potvrdil, že musel herec do nemocnice kvůli neplánované operaci. Další podrobnosti ale neuvedl.

 

Hvězda seriálu Přátelé podle médií podstoupila zákrok kvůli gastrointestinální perforaci, lidově známé jako prasklé střevo. Může k ní ale dojít v jakékoliv části trávicího traktu, ať už tenkém či tlustém střevu, nebo žaludku a jícnu.

 

Mezi příznaky patří silná bolest v podbřišku a břichu, zimnice, horečka, nevolnost a zvracení. Příčiny mohou být různé, většinou ale gastrointestinální perforaci předchází nějaké mechanické poranění - bodnutí nožem či spolknutí ostrého předmětu.

 

 

Perforace může nastat i při kolonoskopickém vyšetření nebo u pacientů s rakovinou, vředy nebo infekcí. Co prasklé střevo způsobilo u Perryho, zatím není jasné. V případě následné sepse mohou být následky smrtelné.

 

Matthew Perry se proslavil rolí Chandlera v kultovním seriálu Přátelé. V době natáčení měl problém se závislostí na alkoholu a drogách, poté začal brát lék proti bolesti vicodin, na němž se stal závislým také. Otevřeně o tom mluvil v několika rozhovorech. Ze závislosti se několikrát léčil.

epa TN.cz
Reklama