Z herečky političkou?

Hvězda seriálu Sex ve městě Nixonová kandiduje na guvernérku

Téma:

Americká herečka Cynthia Nixonová chce změnit své pole působnosti, chystá se přeskočit ze showbyznysu do politiky. V pondělí oficiálně oznámila svou kandidaturu na guvernérku New Yorku. Představitelka Mirandy Hobbesové ze seriálu Sex ve městě by se mohla ve stranických volbách postavit stávajícímu guvernérovi demokratovi Andrew Cuomoovi.

"Miluju New York a dnes oznamuji svou kandidaturu na guvernéra," uvedla včera herečka na Twitteru. V přiloženém videu objasňuje své rozhodnutí. "Nikdy jsem nežila nikde jinde. Ale něco se musí změnit. Chceme, aby naše vláda znovu pracovala na zdravotní péči, ukončení masového věznění, na opravě našeho metra,“ avizovala.

 

Jednapadesátiletá matka tří dětí a manželka aktivistky Christine Marinoni zatím žádnou významnou politickou funkci nezastávala, svou možnou kandidaturu však již dříve naznačovala. Ve své kampani nazvané Cynthia for NY chce bojovat za lepší a rovnější New York.

 

 

Nejprve však musí uspět ve stranickém hlasování, v němž má prozatím dva oficiální soupeře. Jsou jimi současný guvernér Andrew Cuomoa a Terry Gipson, bývalý člen Senátu za stát New York. Vítěz hlasování demokratů se v listopadu postaví vybranému kandidátovi republikánů.

 

 

Nixonová získala svou první roli ve filmu Little Darlings v roce 1980. Od té doby si zahrála ve filmech jako Amadeus, Poslední přání, Velká krize, v seriálech Sex ve městě, Dr. House, Hannibal a mnohých dalších. Za svou hereckou kariéru obdržela dvě ceny dvě ceny Emmy, cenu Tony i Grammy.

sih TN.cz