Podvodné e-shopy i sbírky

Hyeny se snaží vydělat na koronaviru! Nabízí respirátory, s penězi ale zmizí

Josef Svoboda
Josef Svoboda
Publikováno 26. 3. 2020
Téma:

Zatímco řada lidí se snaží ostatním dobrovolně pomáhat, policie varuje před podvodníky, kteří mají opačný úmysl. Lidi se snaží obrat o peníze - nabízejí respirátory, pořádají podvodné sbírky a s penězi nakonec zmizí.

Jeden takový internetový obchod odhalili kriminalisté na Jižní Moravě. Lidem nabízel žádané zboží jako dezinfekce, respirátory a roušky. Zákazníci platili předem a zboží nikdy nedostali.

 

"Celkem za několik dní podvedl 200 osob, které připravil o více než tři čtvrtě milionu korun," potvrdil mluvčí policie David Chaloupka s tím, že kriminalisté e-shop zablokovali.

 

Podobných případů jsou v poslední době stovky a policie žádá všechny poškozené, aby se přihlásili. Kromě podvodných e-shopů se objevují častěji i podvodníci, kteří přímo na ulici oslovují lidi. V Brně pořádali falešnou sbírku na boj s koronavirem a od lidí vybírali peníze do kasičky.

 

 

V Břeclavi zase podvodníci tvrdili, že roznášejí lidem roušky. Požadovali podepsat převzetí, ale ve skutečnosti lidé v dokumentu potvrdili přechod k jinému dodavateli energie. Všechny případy vyšetřuje policie a viníkům hrozí vyšší trest kvůli vyhlášenému stavu nouze.

epa TN.cz