Koronavirus ve školce

Hygienici zavřeli školku na Lounsku. Jedna z učitelek má koronavirus

Martin Kočárek
Martin Kočárek
11.8. 2020 13:59
Téma:

V Blšanech na Lounsku skončily v karanténě všechny děti z místní mateřské školy. Do karantény putovali i tamní zaměstnanci. Jedna z učitelek se totiž nakazila koronavirem, a hygienici proto poslali do karantény celé zařízení.

Podle hygieniků zůstává všech deset dětí a šest zaměstnanců z preventivních důvodů doma. Učitelka se nakazila od někoho ze své rodiny a s největší pravděpodobností se nemoc dál nerozšířila.

 

Na nákazu ale zareagovala okamžitě obec, která nechala dezinfikovat všechny veřejné prostory a dezinfekcí projde i prázdná školka a obecní úřad, kde sídlí také pošta.

 

Školka byla po letní pauze otevřena jen několik dní, kvůli prázdninám tam ale docházelo jen deset dětí z původních 35. Ostatní jsou ještě na prázdninách.

 

 

Školka zůstane prázdná do 19. srpna. Blšanům se přitom nákaza koronavirem dosud vyhýbala. Ani během vrcholu jarní epidemie tam nebyl žádný nakažený.

 

Od propuknutí nákazy je v Česku celkem 18 494 nakažených. Vyléčených už je přes 13 tisíc. V nemocnici je momentálně hospitalizováno 106 lidí.

kvo TN.cz