Rady a tipy!

Hygienický průvodce oblečením: Jak často se má co prát?

Praní
Zdroj: Tn.cz/ thinkstockphotos.com
Téma:

Spodní prádlo si vyměňujeme denně. Jak často bychom měli střídat ostatní prádlo a oblečení? Názory se liší a o tom, jak často jaký kousek dávat do pračky, se příliš nemluví. Podle odbornice by se například podprsenka měla prát každé tři dny. Připravili jsme pro vás praktického průvodce.

Proces ohledně praní prádla je daleko složitější, než ve skutečnosti vypadá. Údajně nezáleží na tom, jestli oblečení budí dojem, že je čisté. Pro některé druhy oděvu platí, že pokud nejsou příliš špinavé, se dá aplikovat jistý vzorec. Deník Real Simple sestavil praktického rádce, který pomůže při rozhodování, zda kousek ještě obléci, anebo raději hodit do koše na prádlo.

 

Podle odborníku by se kousky pro každodenní nošení, mezi které patří například i džíny, měly prát jednou za čtyři až pět nošení. Například tričko by se mělo prát po každém použití. Naopak sukně a látkové kalhoty stačí prát až po sedmém obléknutí.

 

 

Podle odborníků je tento prací rádce čistě orientační a měl by lidem pomoci v případech, kdy se jim oblečení nošené několik dní za sebou zdá čisté, ale nevědí si rady s tím, jestli už jej mají i tak vyprat.

 

Jsou však kousky, které by se měly prát častěji, než si většina veřejnosti myslí. Pyžama je vhodné prát po každém třetím až čtvrtém obléknutí. Plavky po každém použití. Často by se měly prát i punčocháče a to po každém použití.

 

Co se týče společenských šatů, které by se v pračce v žádném případě prát neměly, čistírnu by s nimi lidé měli navštívit po každém jednom nošení! Speciální péči vyžadují podprsenky.

 

Jak pečovat o podprsenky naleznete na další stránce

 

  

1
2
Související témata:
has TN.cz