Utržení ze řetězu

I Britové umí zapařit! Znovuotevřené hospody a bary vzali útokem

Šimon Felenda
Šimon Felenda
5.7. 2020 20:39
Téma:

Po více než třech měsících se ve Velké Británii znovu otevřely bary a restaurace. A Britové je vzali útokem. Vládní koronavirová opatření, která obyvatele Spojeného království nabádala, aby dodržovali i v restauračních zařízeních rozestupy, tak vzala rychle za své.

Davy lidí v ulicích, přeplněné bary i restaurace. Majitelé podniků dostali po několika měsících od vlády zelenou. Mohli tak obnovit provoz barů a restauračních zařízení. Už během dne bary praskaly ve švech.

 

"Vypil jsem po několika měsících pár drinků. Naposledy jsem byl v baru 15. března. Zůstanu venku, dokud lidi budou dodržovat rozestupy," popsal návštěvník Chris Newell. S takovou zásadou se Chris v britském pubu ani neohřál, protože v ulicích byla hlava na hlavě.

 

 

A když padla tma, nadšení Britové už řádili jako utržení ze řetězu. Ačkoliv vláda Spojeného království nechala po třech měsících karantény otevřít restaurační zařízení, nebo například kina, galerie a kadeřnictví, stále platí pro lidi doporučení, aby dodržovali dvoumetrové rozestupy.

 

Snad jediný, kdo se nenechal strhnout davem a opatření dodržel, byl princ William. Sám si vyrazil do podniku Rose and Crown v Norfolku. Poseděl s majiteli restaurace, kde si dal pivo a hranolky.

 

 

"Brilantní. To vypadá vskutku nádherně. Zaplatím později, ať se nás tu moc nesdružuje," žertoval princ William.

 

Ukončení karantény si každý v Británii užil po svém. Radost měl i tamní ministr zdravotnictví Matt Hancock, který se ve videovzkazu pochlubil, že si mohl včera konečně dojít upravit účes.

kvo TN.cz