Nastartujme Česko

I zakoupením knížky můžeme pomoci. Podpoříte "své" nakladatelství i vy?

Knížky - 2
Zdroj: etsy.com
ilustrační foto

Současná situace dopadá negativně také na knižní trh. Drobní podnikatelé a nakladatelé proto začínají řešit otázku, zda si budou moc dovolit ještě dále ve svém „řemesle“ pokračovat. Moravská zemská knihovna v Brně tak společně s krajskými knihovnami, Sdružením knihoven ČR a Svazem knihovníků a informačních pracovníků ČR přišla s výzvou na podporu českého knižního trhu: Ta nese název Kup knihu, zachráníš nakladatele.

Nezáleží na tom, zda jste fanoušci science fiction, fantasy, anebo preferujete romantické čtení. Z nabídky si vybere opravdu každý. Pokud chcete pomoci svému oblíbenému nakladatelství, kupujte si knížky ideálně přímo přes jejich e-shopy. Tak pomůžete nejen vydavatelům samotným, ale také všem těm, kteří se na tvorbě knih podílejí, tedy autorům, překladatelům, ilustrátorům a dalším.

 

 

A o své nové knižní úlovky se potom můžete podělit na sociálních sítích, a to třeba prostřednictvím fotek nebo videí. Pochlubíte se i vy na Facebooku nebo Instagramu svou zamilovanou knížkou, kterou jste si právě koupili, a připojíte se k výzvě použitím hashtagu #kupknihu? Pomoc nakladatelům je opravdu jednoduchá, přispět můžeme každý!

 

Víte o jakékoli iniciativě nebo aktivitě, která se snaží nastartovat ekonomiku? Máte nápad, jak pomoci lokálním podnikatelům nebo živnostníkům? Dejte nám vědět! Napište nám na nastartujmecesko@nova.cz nebo na Facebook.

TN.cz