Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 17.3. 2016 08:22
nebezpečné zboží

IKEA: Máte tento podstavec lampy doma? Vraťte ho, může probíjet!

IKEA stahuje lampy
Zdroj: oficiální zdroj

Švédský nábytkářský řetězec IKEA stahuje z prodeje podstavce stolních a stojacích lamp GOTHEM kvůli možnému riziku elektrického šoku. Firma vyzývá všechny zákazníky, kteří podstavec zakoupili, aby okamžitě výrobek přestali používat a vrátili ho. Peníze dostanou zpět v plné výši.

V některých lampách GOTHEM se našly poškozené kabely, které mohou způsobit elektrickou vodivost kovového těla lampy a zapříčinit tak nebezpečný úraz.

 

Švédský nábytkářský řetězec IKEA proto začal okamžitě stahovat výrobky z prodeje. "IKEA žádá zákazníky, kteří si zakoupili podstavec stolní nebo stojací lampy GOTHEM, aby lampu okamžitě přestali používat a přinesli zpět do obchodního domu IKEA i v případě, že je lampa funkční. Zákazníkům budou vráceny peníze v plné výši," uvedla mluvčí řetězce Zdeňka Pecková.

 

 

Žádný úraz naštěstí zatím hlášený není. "Dva zákazníci a jeden pracovník obchodního domu IKEA však uvedli, že cítili slabý elektrický proud," upozorňuje mluvčí.

 

Zastavení prodeje se vztahuje na všechny tři modely lamp GOTHEM – podstavec stolní lampy ve dvou různých výškách a podstavec stojací lampy.

lud TN.cz
Reklama