stažení výrobku

IKEA stahuje z prodeje bryndáčky pro děti, hrozí udušení! Nemáte je doma?

IKEA stahuje z prodeje soupravu dětských bryndáčků MATVRÅ
Zdroj: IKEA, Getty Images
Regina Zajícová
Regina Zajícová
30.9. 2019 10:20
Téma:

IKEA varuje své zákazníky před soupravou dětských bryndáčků MATVRÅ. Kvůli uvolnění knoflíku hrozí udušení. Pokud tedy máte bryndáčky doma, nepoužívejte je. Vrátit je můžete do jakékoli prodejny IKEA a účtenku k tomu nebudete potřebovat.

V pondělí IKEA informovala na svých stránkách o stažení soupravy dětských bryndáčků MATVRÅ z prodeje. Nebezpečí pro děti představuje knoflík na výrobku. "Byli jsme upozorněni na to, že se knoflík může utrhnout, pokud za něj dítě tahá," řekla manažerka společnosti Emelie Knoesterová.

 

Dále také dodala, že je pro společnost bezpečnost zákazníků nejvyšší prioritou. "Právě proto jsme se rozhodli preventivně stáhnout bryndáček MATVRÅ v modré a červené barvě (2 ks v balení) z prodeje," vysvětlila Knoesterová.

 

Pokud mají lidé bryndáčky doma, neměli by je už používat. "IKEA žádá všechny zákazníky, aby výrobek vrátili do jakéhokoliv obchodního domu IKEA, kde dostanou peníze nazpět v plné výši nebo si mohou bryndáček vyměnit za podobný výrobek. Doklad o nákupu (účtenka) nebude požadován," uvedla společnost.

 

 

Další informace mohou lidé najít na webu www.IKEA.cz, nebo na lince 234 567 890. Pod názvem MATVRÅ prodává IKEA také bryndáčky se vzorem zeleniny a ovoce ve žluté a zelené barvě. Ty jsou však bezpečné, jelikož mají rozdílný design i materiál.

TN.cz