Smrtící nábytek

IKEA stahuje z prodeje další komodu. Může se převrátit a zabít dítě

Skříň
Zdroj: Getty Images
Ilustrační fotografie.
Lucie Staničková
Lucie Staničková
5.3. 2020 17:42
Téma:

Nábytkářská firma IKEA stahuje z prodeje více než 820 tisíc komod KULLEN se třemi zásuvkami. Ke stažení produktu dochází dva měsíce poté, co firma zaplatila přibližně přes jednu miliardu korun rodině dítěte, na které spadla komoda MALM a zabila ho.

"Komoda je velice nestabilní, pokud není připevněna ke zdi. Může se proto snadno převrátit a poranit dítě nebo dokonce způsobit smrt,“ uvedla americká komise CPSC, která kontroluje kvalitu a bezpečnost výrobků.


CPSC oznámila, že od září ohlásili zákazníci šest incidentů, kdy se komody, které nebyly ukotvené u zdi, převrátily a způsobily poranění.

 

V českých prodejnách nabízí bílou verzi tohoto produktu. "IKEA nemá informace o tom, že by se problém se stabilitou komody KULLEN se třemi zásuvkami týkal České republiky a komody IKEA splňují všechny požadavky týkající se stability platné pro Českou republiku,“ informovala mluvčí firmy Adriena Rambousková.

 


Stažení více než osmi stovek kusů nábytku se tudíž týká pouze Spojených států a Kanady.


Zároveň uvedla, že komoda je zcela bezpečná, pokud je připevněná ke zdi. "Našim zákazníkům připomínáme, aby zkontrolovali, jestli mají své komody správně připevněné ke stěně pomocí bezpečnostního kování,“ dodala Rambousková.


Společnost IKEA stahuje komody KULLEN dva měsíce poté, co musela zaplatit 46 milionů dolarů rodičům dvouletého chlapce, na kterého se převrátila komoda MALM a zabila ho, píše Washington Post.

TN.cz