NASTARTUJME ČESKO

Vzpruha pro české firmy! Indická vláda je láká pobídkami do Bengalúru

Jednání s indickou vládou
Zdroj: ASMP ČR
Jednání s indickou vládou
Roman Dolejský
Roman Dolejský
Publikováno 5. 9. 2020

Pomoc pro koronavirem zasažené české firmy může představovat možnost ekonomického rozvoje v indickém státě Karnátaka. Tamní vláda sestavila investiční pobídky pro české firmy. Projektu se spolu s Asociací malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR) účastní i české ministerstvo průmyslu a obchodu.

"Naše firmy, které budou v Bengalúru a okolí investovat, mohou čerpat podporu jak z místních zdrojů, tak od české vlády," uvedla asociace. Karnátacká vláda má podle AMSP ČR připravené investiční pobídky pro české investory.


Ministerstvo průmyslu a obchodu připravilo balíček na podporu nájmu kancelářských prostor v českém inkubátoru v Bengalúru, kde je i kancelář CzechTrade a honorární konzulát. V Bengalúru vzniká i Czech Industrial Cluster (CIC), průmyslová zóna, kde mají fungovat výhradně české firmy.

 


"Naším cílem je tuto pomoc ještě rozšířit pro nájem výrobních a skladovacích hal. Export ve vzdálenějších teritoriích se dá dnes efektivně realizovat pouze v případě, že je v lokalitě vybudováno silné vlastní zastoupení a zaměstnáni místní lidé," doplnila asociace.


O možnostech růstů debatovali začátkem září zástupci české vlády, AMSP ČR a karnátacké vlády spolu s desítkami českých i indických firem.
 

Karnátaka je stát na jihozápadu Indie s asi 53 miliony obyvatel, šestimilionový Bengalúr je hlavním městem.

 

Víte o jakékoli iniciativě nebo aktivitě, která se snaží nastartovat ekonomiku? Máte nápad, jak pomoci lokálním podnikatelům nebo živnostníkům? Dejte nám vědět! Napište nám na nastartujmecesko@nova.cz nebo na facebook.

TN.cz