INDIE

Indie zápasí s bouří a koronavirem. Evakuovali 200 tisíc lidí

Anna Křenková
Anna Křenková
Aktualizováno 9:01
18.5. 2021 8:38
Téma:

Zemi sužovanou koronavirem od soboty trápí také silná bouře, cyklón Tauktae. Ta je nejsilnější bouří od roku 1998. Během víkendu zasáhla už některé státy Indie. K půlnoci z pondělí na úterý udeřila také na pobřežní město Bombaj a stát Gudžarát. Indiové se evakuují z pobřeží do vnitrozemí.

Nezpomalující cyklón se v noci z pondělí na úterý prohnal státem Gudžarát, a poté se stočil na Bombaj. Město na několik hodin pozastavilo provoz mezinárodního letiště. Bouře s rychlostí 160 kilometrů v hodině přinutila lidi k evakuaci. Stát Gudžarát evakuoval přes 200 tisíc lidí.

 

Právě to je současným největším problémem Indie, neboť se během evakuace musejí přesouvat i lidé, kteří jsou nakažení koronavirem. Podle zahraničních médií tak může dojít k ještě rychlejšímu šíření nákazy.

 

 

Bouře si během noci vyžádala velké škody na území pobřežních států a tamní úřady evidují úmrtí šestnácti lidí. Deset dalších lidí je pohřešováno a na jihozápadním pobřeží se pohřešuje 28 rybářských člunů. Nakažené koronavirem se podařilo úspěšně přesunout do vnitrozemských států.

 

Mohutná bouře i nadále komplikuje v postižených oblastech již tak kritickou situaci v boji s pandemií. Popadané stromy a zničené silnice znamenají potíže se zásobováním. Mnohde je zničené elektrické vedení. Záchranné práce se navíc protahují kvůli hygienickým opatřením.

 

V Indickém oceánu se zformovala monstrózní cyklóna. Hrozí další škody. Na reportáž TV Nova se podívejte zde:

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata:
TN.cz