Schůzka s Babišem

Šéfové opozičních stran kritizují vládu. "Informujte pravdivě," vyzvali

Petra Bílková
Petra Bílková, Bára Divišová
Publikováno 17. 3. 2020
Téma:

Opozice kritizuje vládu za nedostatek ochranných pomůcek a nedostatečné informování lidí ohledně postupu proti šíření koronaviru. V pondělí večer se kvůli tomu sešli předsedové opozičních stran, během úterý své připomínky přednesou premiérovi Andreji Babišovi.

Předsedové opozičních stran připomínají, že by vláda měla zajistit testování na koronavirus pro co největší počet lidí. Zároveň by podle nich měli o stavu zásob ochranných pomůcek informovat jasně a hlavně pravdivě.

 

Předseda ODS Petr Fiala vyzval vládu, aby pravdivě uváděla, kdy se k potřebným zásoby dostanou a aby přestala o těchto věcech mlžit.

 

Předsedové opozičních stran se sešli v pondělí, během úterka chtějí své návrhy prezentovat premiérovi. Lidovci například navrhují, aby došlo k uzavření mateřských škol a aby na ošetřovné měli rodiče nárok po celou dobu karantény. Z doporučení nosit roušku na veřejnosti by se podle nich také měla stát povinnost.

 

 

"Uložte povinnost mít na veřejnosti roušku, lidé si je vyrobí, ale vaší váhavostí přispíváte k dalšímu šíření mezi lidmi, chápu, že nejsou, a kdyby byly od vlády, tak to nařídíte, ale lidi si je umí ušít, tak to udělejte," vyzval vládu Marian Jurečka, předseda KDU-ČSL.

 

Například ministr kultury Lubomír Zaorálek se na svém Facebooku veřejnosti za nedostatek roušek omluvil.

 

Schůzka opozice s premiérem je plánovaná na odpoledne. Je možné, že se uskuteční formou videokonference. Piráti a ODS mimo zajištění ochranných pomůcek, které je podle nich v tuto chvíli prioritní, chtějí řešit i ekonomické a sociální dopady vládního opatření.
 

TN.cz