Dopad koronaviru

ING ukončí v Česku služby osobního bankovnictví! Dotkne se to 375 tisíc lidí

Problémy s bankou
Zdroj: Getty Images
Ilustrační fotografie
Lucie Staničková
Lucie Staničková
18.2. 2021 16:53
Téma:

Banka ING ukončí ke konci letošního roku své služby osobního bankovnictví v Česku. I nadále však bude poskytovat služby korporátního bankovnictví. Klienti si budou moci převést své úspory a investice za zvýhodněné sazby k Raiffeisenbank (RB), se kterou ING uzavřela dohodu.

Kvůli současným nepříznivým podmínkám a nejistotě ohledně dosažení potřebného rozsahu v příštích letech se nizozemská banka ING rozhodla ukončit služby osobního bankovnictví v České republice. ING, která v Česku poskytovala více než 20 let spořící účty a podílové fondy, o tom ve čtvrtek informovala v tiskové zprávě.


"S přihlédnutím k současné hospodářské situaci neočekáváme, že bychom v nejbližší době dosáhli potřebné velikosti a pozice na trhu, které by nám umožnily dosahovat v České republice udržitelného růstu,“ uvedl generální ředitel ING ČR Isold Heemstra.

 


V současné době má ING v Česku přibližně 375 tisíc klientů osobního bankovnictví, kterým nabízí spořící účty a podílové fondy. Lidé se však o své úspory a investice bát nemusí. Banka totiž uzavřela dohodu s Raiffeisenbank. Ta dá současným klientům ING možnost stát se jejími zákazníky a převést si tam od března své úspory a investice za zvýhodněné sazby.


"Chceme, aby bylo o naše zákazníky dobře postaráno, a proto jsme pro ně zajistili atraktivní nabídku u Raiffeisenbank, banky s prověřeným zájmem o klienty a digitální zkušeností,“ dodal Heemstra.


Rozhodnutí o ukončení poskytování služeb osobního bankovnictví se kromě zákazníků dotkne také zaměstnanců v Česku. Zrušeno bude v průběhu roku 2021 asi 225 pracovních pozic. Zbývajících 130 kolegů z korporátního bankovnictví bude dále poskytovat služby českým i globálním klientům ze své pražské kanceláře.

 


Globálně má ING více než 38 milionů klientů osobního a korporátního bankovnictví na 40 trzích. Podle banky však její rozhodnutí opustit český trh osobního bankovnictví nemá vliv na tyto služby na dalších trzích.

 

Klientům bank chodí podvodné maily. Více se dozvíte v následující reportáži:

 

TN.cz