Nastartujme Česko

Iniciativa Podporuj Česko pomáhá znovu nastartovat cestovní ruch

Dovolená v Česku
Zdroj: Tn.cz/ thinkstockphotos.com
Vondřichová
Kristýna Vondřichová
2.6. 2020 5:30

Koronavirová krize tvrdě smetla zejména ty, kteří pracují v cestovním ruchu. Zasáhla nejen samotné podnikatele, ale i jejich zaměstnance. Iniciativa Podporuj Česko si dala za cíl prostřednictvím své platformy pomoci těm českým podnikatelům, jejichž činnost s cestovním ruchem souvisí. Nabízí pomocnou ruku hoteliérům, majitelům kempů, a dokonce i farem.

Iniciativa #PodporujČesko si dala za cíl pomoci domácímu cestovnímu ruchu a přispět k záchraně pracovních míst pro 130 tisíc Čechů. Podle informací Fóra cestovního ruchu ČR, které za iniciativou stojí, každý pátý Čech pracuje v odvětví napojeném na cestování a turistiku. V cestovním ruchu pracuje v Česku zhruba 241 tisíc lidí.

 

Platforma Podporuj Česko nabízí zdarma prostor pro zviditelnění a zejména propojení se s potenciálními zákazníky a hosty. Každý, kdo nabízí ubytování, služby, či zajímavé aktivity a zážitky se na webu může zaregistrovat. Kromě informací o službách a kontaktech platforma nabízí rovněž prostor pro zveřejnění příběhu konkrétního subjektu.

 

 

"Záměrem nebylo vytvořit další platformu pro pouhé zalistování ubytovacích zařízení a aktivit. Chceme, aby PodporujČesko bylo místem, kde prim hraje příběh, kde se budoucí host propojí přímo s konkrétním majitelem či provozovatelem. Protože necestujeme pouze někam, ale k někomu. Proto chceme projektem podpořit také menší, regionální a venkovské subjekty cestovního ruchu a na něj navazujících služeb," popsal David Samson, jeden z autorů projektu.

 

"Cestovní ruch přestal v polovině března existovat. Zavřely hotely, penziony, kempy, stravovací zařízení aj. Jsme rádi, že konečně dochází k uvolňování přísných opatření, je proto potřeba nabídnout českým spotřebitelům kvalitní služby a pestrou nabídku od ubytování, po nejrůznější atraktivity v okolí," řekl Viliam Sivek, předseda Fóra cestovního ruchu.

 

 

Na stránkách Podporuj Česko najde návštěvník vše, co potřebuje k plánování své cesty, a to od ubytování, až po blízkou půjčovnu kol, vinný sklep, koupaliště, kemp, prodejnu suvenýrů nebo například minipivovar. Právě na regionální vinaře, pekaře či pivovarníky pamatuje iniciativa také – na jejím webu se může zaregistrovat kdokoli z nich.

 

Víte o jakékoli iniciativě nebo aktivitě, která se snaží nastartovat ekonomiku? Máte nápad, jak pomoci lokálním podnikatelům nebo živnostníkům? Dejte nám vědět! Napište nám na nastartujmecesko@nova.cz nebo na facebook.

TN.cz