Nastartujme Česko

Iniciativa Spolu silnější dokazuje, že hrdinou může být každý z nás

Obličejové štíty
Zdroj: facebook.com/PrusaResearch
Vondřichová
Kristýna Vondřichová
6.6. 2020 5:13

Náročná doba spokojená s koronavirovou krizí podle generála Petra Pavla stále není natolik zlá, abychom s tím my jako společnost nemohli nic udělat. Ačkoli se někteří lidé potýkali s vážnými problémy, a to nejen finančními, i před příchodem pandemie, současná situace je pro ně neporovnatelně těžší. Neocenitelnou pomoc jim můžete přinést i vy.

Projekt, jehož tváří je generál Armády ČR Petr Pavel, má za cíl pomáhat bez rozdílu všem, a zejména těm, kteří stejně jako on stojí v první linii. Sbírky, které prostřednictvím iniciativy pořádá, jsou určené na dodávky ochranných prostředků i jejich výrobu. Putují především k těm, na které se často nedostane, tedy k důchodcům, osamělým matkám-samoživitelkám, lidem v nouzi či sociální tísni.

 

Pomoci a podpory se tak dočkají například rodiny s dětmi s postižením, nebo děti ze sociálně slabých rodin, které často nemají ani na jídlo. "Nikdy nebylo tak zle, abychom s tím nemohli udělat alespoň něco," razí jasné heslo generál Pavel.

 

 

 

"V poslední době se v naší zemi začaly dít neuvěřitelné věci. Objevila se nebývalá a mocná síla solidarity, obětavosti a lásky k bližnímu, která opět spojila národ a většina příkopů, která nás rozdělovala, přes noc zmizela. Zjistili jsme, že spolu jsme silnější! Kdyby nám tohle někdo řekl před pár měsíci, nevěřili bychom. A teď jsme tu a jsme v tom všichni společně," říká.

  

Možností, jak se do iniciativy #spolusilnejsi, je hned několik. Prostřednictvím platformy Spolu silnější můžete sami finančně přispět, ale také můžete osobně jmenovat ty, kteří si podle vás zaslouží podporu – vaše hrdiny.

 

Víte o jakékoli iniciativě nebo aktivitě, která se snaží nastartovat ekonomiku? Máte nápad, jak pomoci lokálním podnikatelům nebo živnostníkům? Dejte nám vědět! Napište nám na nastartujmecesko@nova.cz nebo na facebook.

TN.cz