Zimní inspektor

Inspektor: Chcete naučit děti lyžovat? Medvědín je ideální volba

Téma:

Ze Špindlerova Mlýna lanovkou na Medvědín, odtud na Mísečky a pak zase zpět do Špindlu. Tuto oblíbenou trasu lyžařů tentokrát vyzkoušel zimní inspektor televize Nova Jan Antonín Duchoslav.

Na Medvědíně mají velice dobře zařízenou dětskou školku. Najdete ji na dojezdu červené sjezdovky. "O děti se bezvadně starají. Když budete začínat s takovými caparty, tak velmi vřele doporučuji, zastavte se tady," řekl zimní inspektor.

 

"Je výborně zařízena, s pásem, hračkami pro děti, s odpočívárnou, toaletami, prostě tak, jak by to mělo vypadat," chválí vybavení lyžařské školy Duchoslav.

 

Nahoru na Medvědín vede čtyřsedačková lanovka. Dolů to jde vzít po jedné ze dvou sjezdovek. "Černá je myslím ještě lepší, než ve Svatém Petru," hodnotí Duchoslav. "Červená je dlouhá, příjemná, pravda, ze začátku je jen na pravou nohu, ale pak se to srovná a je to velmi příjemné svezení," dodal.

 

 

 

Návštěvníci mohou využívat také sjezdovky ve Svatém Petru. Oba areály jsou spojeny skibusem. Všude ale jezdíte na jednu permanentku. Duchoslav sjel z Medvědína po modré sjezdovce na Horní Mísečky. "Tady jsou ty kopce mnohem mírnější a je tady taková příjemná cesta, která vede kolem celých Míseček, kde se dají krásně učit začátečníci."

 

Zpátky do Špindlerova Mlýna se dostanete buď zpátky přes Medvědín, kam vede z Horních Míseček vlek, nebo tzv. "vodovodem", spojovací cestou k dolní stanici lanovky na Medvědín.

 

A jak Jan Antonín Duchoslav zhodnotil Medvědín? "Medvědín je krásný kopec. Restaurací dost. Celé zázemí velmi dobré. Mohu jedině doporučit. Přijeďte se podívat na Medvědín," láká Duchoslav.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

VIDEO: Lyžování. To já k smrti rád... Kdo z Čechů by chtěl na lyžích i umřít?

Takhle dokonale vypadá Paris Hilton v Alpách! Lidé na ní mohli oči nechat a naráželi do sebe na sjezdovce

vbo TN.cz