Prázdninový inspektor

Inspektor vyrazil do Chorvatska! Náročnou cestu vyváží relax u moře

Ondřej Špalek
Ondřej Špalek
4.7. 2020 19:14

Prázdninový inspektor TV Nova vyrazil tentokrát za hranice. Reportér strávil celý týden na cestách po Chorvatsku a zjišťoval, jak je to tam letos s cenami, kvalitou ubytování a jak se u Jadranu projevila koronavirová krize.

Čísla nakažených stoupají, Slovinci straší na hranicích a řada lidí si letos cestu k moři raději rozmyslela. Chorvatsko ale hlásí, že je připraveno.

 

Možnosti ubytování

Cesta je letos trochu loterie, když už se ale k Jadranu dostanete, je první věcí ubytování. Hotely i kempy jsou stále volné. Bydlet se dá za 4 000 korun na noc, ale i za 400. Záleží na nárocích.

 

 

 

"Všechny prostory hotelu dezinfikujeme několikrát denně, zvláště pak restauraci a toalety samozřejmě," popisuje tamní hoteliérka. Hotely se snaží dodržovat hygienická opatření, ubytování v soukromí je ale výhodou. Populární kempy vypadají většinou dobře. Většinou.

 

Anketa

Oblíbili jste si Chorvatsko?

Hlasovalo 385 lidí.
 

Pláže

Chorvatské pláže jsou pověstné oblázky, písek čekejte málokde. Koupat se dá ve městech i v divočině. Vodní sporty jsou samozřejmost.

 

Média nedávno přinesla zprávu o žralokovi u Dubrovníku. Jak rychle se ale objevil, tak rychle zmizel. Koupání je bezpečné. Snad.

 

Restaurace

Ceny jídla nahoru nešly, někteří restauratéři naopak zlevňovali. Navečeřet i nakoupit se dá za částky jen o něco vyšší než u nás.

 

Lidé si pochvalují jídlo i přístup Chorvatů ke koronavirové hrozbě. Oproti předešlým rokům je v Chorvatsku také mnohem méně turistů.

 

 

Tipy na výlety

Nejen koupáním a jídlem živ je turista. Chorvatsko nabízí i řadu míst k výletům. Ať už jsou to památky ve městech, hory s volně pobíhajícím dobytkem, prosklené chodníky nad propastmi, nebo lodní výlety.

 

Po stopách Vinnetoua

V Chorvatsku je ještě jedno místo, které rozhodně stojí za návštěvu. Loni by u Plitvických jezer nebylo k hnutí, letos se bledé tváře dají spočítat na prstech jedné ruky. Tlačenice nulová. Vstupné více než 700 korun na osobu vás ale rychle vrátí do reality.

 

 

Závěrečné hodnocení

Pozor si dejte hlavně na upovídané číšníky a rozjařené krajany, kteří objednávají jednoho panáka za druhým.

 

Suma sumárum – mohou to být nervy, ale takovou dovolenou jako letos už asi u Jadranu nezažijete. Chorvatsku dáváme jednoznačně zlatou.


Máte tip, kam by se měl Prázdninový inspektor vydat příště? Pište nám na prazdninovyinspektor@nova.cz.

kvo TN.cz