PRÁZDNINOVÝ INSPEKTOR

Inspektor zavítal na Makarskou! Zastaralý kemp skončil bez medaile

Ondřej Špalek
Ondřej Špalek
19.6. 2020 19:30

Tentokrát vás čeká unikátní Prázdninový inspektor! Štáb televize Nova totiž hodnotil tři různé kempy na Makarské riviéře v Chorvatsku. Dva měly zlatou a stříbrnou medaili, ten třetí ale nestačil ani na bronz.

Makarská riviéra je 60kilometrový pás pobřeží pod masivem Biokovo, který se stal symbolem dovolené u Jadranu. Lemují ho stovky hotelů, apartmánů, ale i kempů. Prázdninový inspektor navštívil tři u vesnice Zaostrog.

 

Kemp Resort Dalmacija

 

Kemp Resort Dalmacija otevírá v sobotu, na české turisty se těší. Jezdívá jich prý hodně. Kemp nabízí dřevěné chatky pro čtyři nebo pokoje ve zděných budovách. Vše je klimatizované. Cena něco přes 600 korun za osobu a noc, ovšem s polopenzí v přilehlé restauraci. Dojet se dá i s karavanem.

 

 

Z kempu na pláž je to doslova pár kroků, stačí přejít jednu silnici a jste tam. Sociální zařízení je buď na pokojích, nebo v centrální části kempu. Dezinfekcí se nešetří. “Covid má šanci, ale ne u nás,“ ubezpečil recepční kempu Tomislav Mikulič. Kemp sice nemá nic moc vyžití pro děti, vynahrazuje to ale spoustou jiných výhod, takže Prázdninový inspektor jednoznačně udělil zlatou medaili.

 

Anketa

Jak jste celkově spokojení s kempy v Chorvatsku?

Hlasovalo 97 lidí.

Kemp Viter


V nedalekém kempu Viter už lidé jsou, zatím jediný Čech ale před inspektorem uprchl na loď. Kemp nabízí jen parcely pro stany a karavany, je jich více než 100. platí se 400 korun za osobu a noc.

 

Stravování v okolí Viteru


Jídlo ve Viteru nenajdete, restaurace jsou ale na nedaleké promenádě. S mořem je to jako u prvního kempu, je jen několik kroků daleko. Sociální zařízení září čistotou. Inspektor kempu udělil stříbrnou medaili.

 

Kemp Uvala borova


Pohled na třetí kemp s názvem Uvala borova vypadá smutně. Loni touhle dobou praskal ve švech. Teď je tam pusto. “Měli jsme smlouvu s českou agenturou, kvůli koronaviru ale zatím nikoho nepřivezla,“ vysvětlila recepční Dunja Soldová. “Cestovní agentury zatím některé dohody zrušily, některé čekají. Není možné operovat autobusy,“ doplnila Daniela Bohatá z infocentra na Makarské.

 


Samotný vzhled kempu ponurou atmosféru jen dokresluje. Chatičky i vybavení uvnitř měly své nejlepší roky zřejmě ještě za dob Jugoslávie. Na druhou stranu mají kuchyňku se sporákem a dokonce i s nějakým nádobím. Lednici je ale asi lepší nechat zavřenou.


Jediní hosté kempu jsou v pohodě, bydlí ve vlastním autě. “Pláž i kemp máme jen pro sebe,“ usmívá se návštěvnice. Čisté sociální zařízení ani sympatická recepční to ale nezachrání. Tento kamp skončil bez medaile.

 

Na reportáž z Televizních novin se podívejte zde:

 

Máte tip, kam by se měl Prázdninový inspektor vydat? Pište nám na prazdninovyinspektor@nova.cz.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata:
rod TN.cz