Padělané hračky

Inspektoři ČOI se zaměřili na poutě. Rozdali desítky pokut

Téma:

Desítky padělaných hraček našla Česká obchodní inspekce (ČOI) na jedné z poutí v jižních Čechách. Prodej padělků inspektoři zakázali a s prodejci zahájili správní řízení.

Inspektoři narazili na padělky hraček při mimořádné kontrole na pouti v Chlumu u Třeboně v jižních Čechách, kde provedli přesně pět kontrol. Při všech našli nesrovnalosti a zajistili celkem 85 padělků v hodnotě přes padesát tisíc korun.

 

Kromě hraček zajistili i padělky oblečení a také mimo jiné třeba vložky do dětských bot. Inspektoři se na poutě rozhodně nezaměřili poprvé. Už v červnu dohlíželi na pouťový stánkový prodej právě v jižních Čechách a na Vysočině.

 

Tehdy byl výsledek šokující i pro samotné inspektory. V rámci červnových kontrol odhalili skoro 400 padělků dětských hraček. Tehdy padaly i vysoké pokuty a inspektoři zahájili s prodejci správní řízení. Nejinak tomu bude i tentokrát. Kromě toho prodej padělků zakázali.

 

 

V síti ČOI uvízla také nebezpečná dětská noční lampička. Ta nevyhovuje bezpečnostním standardům, mimo jiné nemá dostatečně zajištěný kryt na baterie. Ty by pak dítě mohlo vdechnout.
 

vbo, Michaela Klárová TN.cz